Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Bőrbetegségben szenvedek, de...

Bőrbetegségben szenvedek, de nem tudom mi a neve! Azt hiszem valami hyperemia a neve, és jó lenne pontosan megtudnom. De bőrgyógyászatra most nem tudok elmenni. Van valaki aki magára ismer a tünetek alapján?

Figyelt kérdés
Kb 5 éve jelentkeztek a tenyeremen és a talpamon pici hólyagok ami átlátszó színű pici apró hólyagok voltak..és nagyon égett a bőröm. Elmentem bőrgyószászhoz, aki megállíptotta, hogy a klórra és a napfényre érzékeny a bőröm, és hogy ezt nem lehet gyógyítani csak tünetileg kezelni. Azóta elég gyakran előjött :S Voltam azóta bőrgyógyásznál de nem tudta mi a baja, ésszerűtlen dolgokat mondott. (szúrkáljam ki a hólyagokat..:O) Magánbőrgyászatra sajnos nem tudok elmenni, jó lenne, ha megtudnám ennek a bőrbetegségnek a nevét. Azt hiszem híperemia-t mondott az orvos, de interneten nem találok semmi olyan ami egyezne a tüneteimmel. :(

2013. máj. 5. 16:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem mondott ilyesmit, hogy "vesiculosus", vagy "vesicula", vagy "bullosus"? Mert ezek jelentik a hólyagot (csak a vesicula a kisebb méretű). A hyperaemia vérbőséget jelent, allergiás ekcémában előfordul a pirosság és a hólyagok is.
2013. máj. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem igazán emlékszem,hogy mondott volna iyesmit, mondjuk az is igaz,hogy már régen voltam . Az a baj,hogy a rendelőintézetbe már kétszer is voltam emiatt és gomba elleni spray-t adtak,és azt mondták,hogy fújjak be a lábujjam közé. (mellesleg amikor mondtam neki,hogy a lábujjam között nincs semmi, még ő volt felháborodva) Nem hiszem,hogy ekcéma lenne, néztem a képeket róla,és nekem nem így néz ki :S
2013. máj. 6. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!