Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit jelent, hogy sűrű a vérem...

Mit jelent, hogy sűrű a vérem és mi bajom lehet tőle? Mi az a vérhígító?

Figyelt kérdés
miután elájultam a gimiben, az orvosok vért vettek tőlem, és a doktornő szerint vérkontrollra kell mennem. Azt mondta, lehet, hogy vérhígítótóra van szükségem, mert sűrű a vérem. 17 éves vagyok, és a hemoglobin szintem 170 g/l.
2009. szept. 29. 16:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A sűrű vér akadályozza a szívmüködést, a kellő mennyiségű oxigén felvételét. Növeli a trombózis veszélyt, ezért merülhetett fel a vérhigító szükségessége.
2009. szept. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

És igyál sok folyadékot, legfőképpen TISZTA VIZET!

napi min. 3-4 litert, hogy helyrekerüljön a vízháztartásod.

2009. szept. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
44%

szia. nekem is sűrű a vérem. átestem kivizsgáláson. tüdőröntgen, vérvizsgálat. eléggé beszari vagyok ezért nem mentem vissza az orvoshoz. 1,5 éve úgymond szenvedve élem minden napomat. nehezen lélegzem, ásítani alig tudok, szédülök... s ez a kedvemet is elrontja. bunkó vagyok stb. olvastam hogy a fokhagyma nagyon jó rá, de ugye azt se lehet mindig mert ugye bűzölgő szájjal szívesen csókol a barátnőm. úgyvagyok vele hogy lesz ami lesz, remélem majd valahogy csak elmúlik. addig meg szenvedek tovább. nem vagyok egy rosszember, nem tudom mért mindig a jókat támadja ilyesmi.

20/F

2010. okt. 13. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
44%
egyébként ha nem dohányoznák lehet h jobb lenne, de arról meg piszok nehéz lemondani. elég volt csak most írnom róla és máris kell.
2010. okt. 13. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!