Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért fáj a térdem ha futok?

Miért fáj a térdem ha futok?

Figyelt kérdés
Mivel jó idő van, már kétszer futottam a Szigeten, tegnap lett volna a harmadik alkalom, de 20 méter után félre kellett állnom, mert mindkét térdemben, az egymáshoz közelebb eső oldalán fájdalmat éreztem. Az érzés olyan volt, mint amikor nagy súlyt akarnék cipelni. Igaz, hogy a télen felszedtem sajnos 6-7 kilót, de az első futásnál nem éreztem ilyet. A második futásnál már igen és utána a szimpla sétálásnál is érzem, hogy nagyon feszül a térdem és szúr mindkét oldalon. Tény az is, hogy izmot is felszedtem, mert tél óta kondizom, de sajnos (most kövezzetek meg) lábra egyáltalán nem gyúrok. Az lenne a kérdésem, hogy mit tegyek, hogy elmúljon a fájdalom futásnál. Arra gondoltam, hogy megszabadulok a feleslegtől és lábra is fogok edzeni. 28 éves fiú vagyok és 82 kiló. Mától már el is kezdtem egy diétát és nagyon határozott vagyok. Légyszi értelmes hozzáértő, tapasztalati válaszokat és tanácsokat adjatok! Előre is köszi!

2013. máj. 8. 13:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Nálam ilyen csak akkor fordult elő, ha elmaradt a bemelegítés. Szóval előtte bemelegítesz?
2013. máj. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igazad van, elég keveset melegítettem be előtte. Viszont térdre hogy tudnék bemelegíteni? Gondolom néhány nyújtás és guggolás elegendő lehet. Szóval mással is van ilyen néha, ez azért megnyugtató. Gondolom akkor nem porckopás. Remélem legalábbis. Köszi a választ. Légyszi még írjatok!!
2013. máj. 8. 15:17
 3/3 anonim ***** válasza:
1vagyok. Én úgy szoktam futni menni, hogy a bemelegítés 20guggolás, meg lábkörzés (csípő és a boka is bemelegedjen) aztán kb 5perc gyors séta és csak utána kezdek el folyamatosan gyorsítani, amíg el nem érem a futó tempóm. Aztán a végén nyújtás!
2013. máj. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!