Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Igaz az hogyha betonon futok...

Igaz az hogyha betonon futok akkor szét megy a térdem, meg gerincnek sem tesz jót, és hogy földön kell futni?

Figyelt kérdés
Szeretnék neki kezdeni komolyan futni, futok is minden nap 2 háztömböt, és kíváncsi vagyok hogy jobb volna-e földön futni mint betonon?
2009. dec. 7. 16:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
röviden? Bizony a salak vagy a föld jobb lenne. a beton nagyon kemény az izületeknek.
2009. dec. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
27%
Ezt mért ebbe a témába írod?? -.-"
2009. dec. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
81%
talán azért ebbe írja mert a futás egy sport....
2009. dec. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen jobb lenne nem betonon futni. Próbálj meg ilyen helyet keresni a környéken, hétvégéken meg lehetne hosszabb kimozdulás valami alkalmas terepre. Ezzel együtt én majdnem 50 éves vagyok, elég sokat futok betonon is, de azon kívül, hogy néha a sarkomon kicsit érzem a túlterhelést, nem lett tőle semmi bajom. De ebben a súlynak is van szerepe. Én csak 60 kiló vagyok, így viszonylag könnyen suhanok. Egy súlyosabb test nyilván sokkal nagyobb erővel csapódik a betonba, és ez jobban is roncsol. Ha egyáltalán nem tudod elkerülni a betont, vannak kifejezetten betonra kifejlesztett futócipők is. Én ilyet nem próbáltam, de talán nem haszontalan. (És biztos jó drága is.)
2009. dec. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Elnézést kérek, de nekem az előbb a szerelem/sex témába irta :S
2009. dec. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Betonon egyáltalán nem ajánlják a futást, sőt aszfalton sem, túl kemények. Legjobb salakon és földön futni, viszont annak nem szabad hepehupásnak lenni, mivel akár ínszalagszakadás is lehet a vége a dolognak és még csak félre sem kell lépned.

A legjobb egyértelműen a kiépített futópálya, az gumírozva van és teljesen sík a felülete.

Én aszfalton futok az út legnagyobb részében, sőt egy keveset betonon is, recsegnek is az ízületeim futás után egy-két napig,de a harmadik napra elmúlik, ekkor ismét nekieredek. Nagyon tudom ajánlani a különböző porcvédő készítményeket: Béres Porcerő,Proenzi 3-at. ~2. hónap után érződik a hatásuk.

Ha nagyobb távokat futsz, ne felejtsd el, hogy nem csupán az izmaidnak, a porcaidnak is kell regenerálódni,pihenni. Egy idő után biztosan ráérzel, hogy mikor kell egy kicsit pihentetni őket.


Tehát nem tragédia, ha aszfalton futsz, de legyen jó cipőd és pihentesd az ízületeidet,mellette pedig porcerő.

2009. dec. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ok megfogadom a jó tanácsokat! Köszönöm!
2009. dec. 8. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!