Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől lehetnek csomók az...

Mitől lehetnek csomók az anyukámban?

Figyelt kérdés

Pár éve jelentkeztek anyukámnál csomók, az egész testében. Karjában a legfőképp, de lábában is stb.. Nem túl nagyok, de sok helyen ki is dudorodnak, tehát látszódnak is. Háziorvos nem tudott rá mit mondani, ezért nem is ment vele többet, de én eléggé aggódom érte. Esetleg tapasztalatok, vagy megnyugodhatunk hogy nem fognak problémát okozni?

Nem magas a koleszterine, nem cukorbeteg, nem dohányzik, nem iszik..

Köszönöm a válaszokat!



2013. máj. 9. 12:03
 1/6 anonim ***** válasza:
nekem is van, ártalmatlanok úgy tudom, csak ha nagyra megnőnek ki kell vágni mert zavarhatják esetleg a mozgásban, szerintem sebészetre menjen vele.
2013. máj. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egy onkológiai kivizsgálással érdemes lenne kizárni a legrosszabb lehetőséget.

Amúgy ezek lehetnek zsírcsomók, ártalmatlan ciszták is.

2013. máj. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

El kellene mennie ultrahangra. Valószínűleg zsírcsomók, azok jóindulatúak.

Viszont egy ultrahang nem ártana, hogy kiderítsék, pontosan mi az. A lipoma (zsírcsomó) jellegzetessége, hogy könnyen mozgatható. Kis információ hozzá:

[link]

2013. máj. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Most megnagyobbodott nyirokcsomókról beszélünk, vagy ettől függetlenül képződött csomókról. Pontosan hol vannak: hajlatokban? Ettől függetlenül indokolt legalább nagylabor (vérvizsgálat), különös tekintettel a gyulladásos paraméterekre (CRP, PCT, süllyedés, fehérvérsejtszám).
2013. máj. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!!
2013. máj. 12. 15:25
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem hajlatokban van, elszórtan mindenhol.
2013. máj. 12. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!