Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon magas a vérnyomásom....

Nagyon magas a vérnyomásom. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok. Suliban kétszer volt vérnyomásmérés, mindkettőnél magas eredmények születtek meg... ma például 149 volt és teljesen el vagyok keseredve...

Tesómnak (17) is magas a vérnyomása, beküldték kivizsgálásra, a vizsgálat nem mutatott ki semmit. Bár a tesóm kissé túlsúlyos. Olyanról is hallottam, hogy kamaszkorban is jelentkezhet magas vérnyomás a hormonok miatt. Mióta kiderült, hogy a tesómnak magas a vérnyomása, azóta én is mindig rástresszelek én is erre a témára és nagyon ideges vagyok mérés közben... lehet, hogy ez az oka? Mindenesetre teljesen magam alatt vagyok, nem szeretnék életem végéig vérnyomáscsökkentőt szedni esetleg agyvérzésben meghalni.. egyenlőre nem küldtek el az orvoshoz, azt mondták a suli miatti stressz miatt is lehetséges, úgyhogy méregessem itthon is.. de nekem tök mindegy hol vagyok, így is úgy is teljesen rágörcsölök a mérésre... :/ Tippek?


2013. máj. 9. 14:54
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

8-as! ha jól tudom, vérvételt is vesznek (ez a másik halálom :D ) meg a vesét, szemet is megvizsgálják, nem?

problémás kamasz vagyok, az tuti... :)

2013. máj. 9. 15:04
 12/16 A kérdező kommentje:
igen. ideális környezetben nem érzek semmit szédülést, szívdobogást vagy ami még a magas vérnyomásra utalhat, de a vérnyomás mérés közben a halántékomon éreztem a vér lüktetését... nagyon féltem.
2013. máj. 9. 15:06
 13/16 anonim ***** válasza:

A vérvétel nem feltétlenül jár mellé, de benne lehet a pakliban.

Amúgy ki lehet bírni.

Én magam gyerekkortól felnőtt koromig össze esetem a vérvételen, egyedül sose mentem vérvételre, aztán belekerültem egy olyan helyzetbe, ahol nagyon sokszor vettek tőlem vért rövid idő alatt, most meg bemegyek vérvételre, leveszik és mintha mi sem történt volna, megyek a dolgomra, szóval tényleg nem nagy ügy most már.:)

Mindig azt kell szem előtt tartani, hogy az eredményéből sok mindenre lehet az egészségügyi állapotot illetően következtetni.

2013. máj. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Ne fogyassz sok sót.

24 órás vérnyomásmérés (ABPM) során fél óránként fogja mérni a vérnyomását a mérő. Ha maga a vérnyomásmérés gondolata stresszeli a kérdezőt, akkor ennek is lehet fals eredménye. Először a stresszt kéne csökkenteni egy kis magnéziummal, valeriana relax-szal.

2013. máj. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Én halálosan féltem a vérvételtől (lesápadtam, szédültem), mert ritkán voltam. Aztán dolgozni kezdtem (egészségügyben :)) és évente kell csináltatni az alkalmasságit, amihez ugye vérvétel is kell. Gyakorlatilag hozzászoktam és már egyáltalán nem aggódom, ha tűt szúrnak belém... nem is értem, miért voltam régebben olyan stresszes emiatt.
2013. máj. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Kezdd el otthon mérni, napjában kétszer, pár nap múlva már nem fogsz stresszelni amikor méred és normális értéket fog mutatni, nálam így volt.

Valószínű egyáltalán nem magas, csak a vérnyomásmérés alatti stressztől megy fel, de attól függetlenül, ha mozogsz sokat, iszol elegendő folyadékot, (me, kólát és energiaitalokat),nem sózod túl az ételeket és eszel sok zöldséget, gyümölcsöt, nem vagy túlsúlyos, minden rendben lesz. A 149-ből ha leveszel 20-at, általában ennyivel több rendelőben azoknak, akiknek fehérköpeny szindrómájuk van, akkor a vérnyomásod normális.

2013. máj. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!