Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon magas a vérnyomásom....

Nagyon magas a vérnyomásom. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok. Suliban kétszer volt vérnyomásmérés, mindkettőnél magas eredmények születtek meg... ma például 149 volt és teljesen el vagyok keseredve...

Tesómnak (17) is magas a vérnyomása, beküldték kivizsgálásra, a vizsgálat nem mutatott ki semmit. Bár a tesóm kissé túlsúlyos. Olyanról is hallottam, hogy kamaszkorban is jelentkezhet magas vérnyomás a hormonok miatt. Mióta kiderült, hogy a tesómnak magas a vérnyomása, azóta én is mindig rástresszelek én is erre a témára és nagyon ideges vagyok mérés közben... lehet, hogy ez az oka? Mindenesetre teljesen magam alatt vagyok, nem szeretnék életem végéig vérnyomáscsökkentőt szedni esetleg agyvérzésben meghalni.. egyenlőre nem küldtek el az orvoshoz, azt mondták a suli miatti stressz miatt is lehetséges, úgyhogy méregessem itthon is.. de nekem tök mindegy hol vagyok, így is úgy is teljesen rágörcsölök a mérésre... :/ Tippek?


2013. máj. 9. 14:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

"Fehér köpeny hypertonia"

Nekem is mindig magasabb, ha orvos méri, viszont otthon, nyugodt körülmények között normális, inkább még alacsony.

2013. máj. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
nem az orcostól félek, hanem attól, hogy magas a vérnyomásom.. mai mérés közben is éreztem, hogy ver a szívem, majd' kiugrott a helyéről... :/ ha itthon mérnénk, az is ugyanilyen rossz lenne..
2013. máj. 9. 14:56
 3/16 anonim ***** válasza:
Ha meg a stressz miatt van, akkor gyógynövényes nyugtatók segíthetnek (Valeriana drazsé, citromfű tea stb.)
2013. máj. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Persze, hogy magas ha rástresszelsz, ráadásul ha orvos méri, akkor szinte mindenkinek magasabb. Mérd otthon, vagy ismerősnél akinek van vérnyomásmérője.

Ha otthon méred naponta, akkor egy idő után már úgy megszokod, hogy nem leszel ideges amikor méred, de kell hozzá pár nap.

2013. máj. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Így meg a nagynéném van, ahogy írtad, nem a dokitól fél, hanem attól, hogy magasat fog mérni, és maga az izgatottság ténylegesen felugrasztja a vérnyomást, ördögi kör:(
2013. máj. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

igaz, elég stresszes vagyok, főleg ha nehéz hét előtt állok, de úgy nem igazán szoktam idegeskedni, ha a suliban vagyok.. vannak jó barátaim, nem vagyok kiközösítve, semmi miatt nem izgulok...

viszont mikor ma behívtak vérnyomásmérésre, éreztem hogy megfordul velem a világ... nálam ez egy ilyen tabu.. :/

de azért köszönöm szépen a segítséget! :)

2013. máj. 9. 14:59
 7/16 anonim ***** válasza:

Már ne is haragudj, de ha mérés közben azon izgulsz, hogy "jajj, csak ne legyen magas", akkor teljesen biztos, hogy magas lesz. Nyugalmi állapotban mért napjában 3x-i mérés során tapasztalt 140/90 Hgmm feletti értéknél beszélhetünk magas vérnyomásról. Ha mérés közben ideges, stresszes, feszült vagy - nem beszélhetünk reális értékről.

Tipp: szedj Magnézium B6-ot, sportolj rendszeresen, kerüld a kávézást.

2013. máj. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Igen, az orvosnál előfordul, hogy magasat mérnek.

Amúgy ilyen esetben ha elküldenek belgyógyászatra, ott csinálnak EKG-t, és adnak 24 órás vérnyomásmérőt, ami otthoni környezetben méri az értékeket, azt összesíti és az alapján meg tudják nézni, hogy állandó-e a magas vérnyomás vagy valóban a helyzeti stressz, izgalom váltja-e ki.

Amúgy ha mégis magas vérnyomás betegségről van szó, akkor szedni kell a gyógyszert, mert az szinten tartja és nem ugrik fel hirtelen és nem lesz belőle gond. Mert egyébként ha egy ilyen beteg nem szed rá gyógyszert, könnyen nagy baj lehet belőle.

2013. máj. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Rendben! sportolni szoktam, kávézni meg max tejeskávét, azt is ritkán, de akkor ezt is beszüntetem. :) a magnézium b6-t kipróbálom :)

bármit megteszek, csak ne legyen magas..

2013. máj. 9. 15:02
 10/16 anonim ***** válasza:
Tényleg a 24 órás vérnyomásmérés jó ötlet! Csak nehogy akkor meg az egész napot stresszeld végig, mert megint fals eredmény lesz.
2013. máj. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!