Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Akkor most apám alkoholista?

Akkor most apám alkoholista?

Figyelt kérdés
58 éves és nem telik el olyan nap hogy ne inna alkoholt.Amikor hazaér egyből bort iszik.Egy este alatt van hogy elfogy 1,5 üveg bor de az 1 üveg az alap.Ha elmegyek vele étterembe arra hivatkozva hogy "szomjan hal,muszáj valamit innia" sört iszik ott is vagy bort,pedig ő vezet haza az étteremből.Este csak bort iszik,még nem láttam olyat hogy megivott volna egy pohár vizet este.Nem szokott rajta annyira durván látszani hogy részeg,inkább az első 1 évben amikor elkezdett inni akkor volt agresszív de gondolom mostanra már hozzá szokott a szervezete és csak szimplán minden este egy p*cs.Nem tudok vele beszélni semmiről mert fogalmam sincs hogy mikor milyen kedve van.Rengetegszer hétvégén nem is megyünk sehova mert már délbe megiszik egy fél üveg bort
2013. máj. 10. 10:29
 1/5 anonim ***** válasza:
alkoholista ... és sosem fogja elismerni
2013. máj. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 klopusz ***** válasza:

Igen, ez alkoholizmus.

Tisztán látszik, hogy rá- és hozzászokott a szervezete, de még nem menthetetlen.


Olvasd el:


[link]


Remélem, segítettem.

2013. máj. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sajnos igen alkoholista. Megértelek az én apám is az volt és tönkre tett bennünket.Nagyon agresszív volt és ő is 3 l. bor naponta

Azért beszélek múlt időbe mert meg halt 50 évesen.A cigi +alkohol tette ezt.

De őszintén nem bánom. Sajnáltam ,de hülye volt és nem akarta ,hogy segítünk neki.

2013. máj. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos az.
2013. máj. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Igen az. Általában mire az ember ezt a kérdés felteszi, már régen az.

Ha téged zavar, neked (és ha van más vele élő családtag annak) kell változtatnod dolgokon, ami talán eljuttathatja apádat is a felismerésig.

Alkoholisták hozzátartozóival foglalkozom, írj privátban, talán tudok segíteni.

2013. máj. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!