Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet valahol anatómiát tanulni?

Lehet valahol anatómiát tanulni?

Figyelt kérdés

3 éves koromban mindig néztem a vészhelyzetet, orvososat játszottam, a szüleimnek külön venniük kellett ilyen orvosos játékokat :D

Kizárt, hogy orvos lesz belőlem mert én nem tudok annyit tanulni meg amúgy se merném más életét a kezembe venni. De érdekel az anatómia. Érdekel, hogy ha mondjuk valaki rosszul van mellettem vagy történik valami baleset vele akkor mit kell csinálni vele addig ameddig mondjuk a mentő ki nem jön. Vagy ha majd gyerekem lesz és történik vele valami, vagy csak simán rosszul van az ember.

Szóval valahol tudok ilyet tanulni? Akár neten keresztül is, ahol nem hazudnak.

(Esetleg ha van ilyen szakma, ahol nem kell annyira nagyon sokat tanulni mint egy orvosnak, de köze van a gyógyászathoz és tudtok is ilyet mondani, örülnék neki).

16/L



2013. máj. 15. 16:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Még lehetsz szülésznő, védőnő, ápoló, meg ilyen etk-s szakok. Itt mindenhol van anatómia, élettan-kórélettan. Itt azért kevesebbet kell tanulni, mint az orvosin. Esetleg okj-s ápoló?
2013. máj. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
A mentőtiszt komolyabb feladatokat kap, mint a mentőápoló, komolyabb esetekhez őket küldik. De egyébként miért nem lehetsz nőként mentőápoló?
2013. máj. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Mert utánaolvastam és állítólag nők nem emelhetnek nehezet. Ekkora hülyeséget... :D
2013. máj. 26. 10:36
 14/16 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség. :D
2013. máj. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
57%
Nem nem hülyeség. Elvégezheted nőként a mentőápolóit, és dolgozhatsz is vele, csak nem kocsizhatsz. Nőként nem emelhetsz 20 kiló fölött és az OMSZ nem tudja biztosítani, hogy minden beteged 40kilós lesz egyrészt. Ráadásul csak a filmekben van olyan hordágy, amint csak becsúsztatsz a mentőbe. Itthon ez úgy működik, h ketten kiemelitek a hordágyat, leteszed, beviszed, 100 kilós beteget ráemeled, kiviszed, megemeled, beteszed az autóba. Az ápolók és gépkocsivezetők nagy része sérves nem véletlenül. Úgyhogy jól tudod. Nőként csak tisztként fog alkalmazni az OMSZ kocsin.
2013. máj. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Mi lett veled, kérdező? Én most kezdtem a tisztit. Btw ma mér lehet menni mentőápolónak nőként. :D Durva, hogy mennyit változik a világ 5 év alatt.
2018. szept. 16. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!