Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet valahol anatómiát tanulni?

Lehet valahol anatómiát tanulni?

Figyelt kérdés

3 éves koromban mindig néztem a vészhelyzetet, orvososat játszottam, a szüleimnek külön venniük kellett ilyen orvosos játékokat :D

Kizárt, hogy orvos lesz belőlem mert én nem tudok annyit tanulni meg amúgy se merném más életét a kezembe venni. De érdekel az anatómia. Érdekel, hogy ha mondjuk valaki rosszul van mellettem vagy történik valami baleset vele akkor mit kell csinálni vele addig ameddig mondjuk a mentő ki nem jön. Vagy ha majd gyerekem lesz és történik vele valami, vagy csak simán rosszul van az ember.

Szóval valahol tudok ilyet tanulni? Akár neten keresztül is, ahol nem hazudnak.

(Esetleg ha van ilyen szakma, ahol nem kell annyira nagyon sokat tanulni mint egy orvosnak, de köze van a gyógyászathoz és tudtok is ilyet mondani, örülnék neki).

16/L



2013. máj. 15. 16:37
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
És persze a csontok és az emberi/állati testek is nagyon érdekelnek. A növényeket gyűlölöm.
2013. máj. 15. 16:44
 2/16 anonim ***** válasza:

Az orvosi képzésen kívül még rengetek lehetőség van anatómia tanulásra. Nagyon sok szakon kell tanulni, pl szociológia, gyógytornász, masszőr, orvosláshoz közel álló szakok pl. orvosi asszisztens, gyógyszerész, egészségügyi mérnök...

De ha csak úgy olvasgatnál róla, van fenn neten nagyon sok anyag, írd be keresőbe. De addig is egy link, ahonnan kidolgozott anatómia tételek tudsz letölteni, szerintem érdeklődés szinten elég kielégítően van kidolgozva:

[link]

2013. máj. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
A Természettudományi Karokon vannak ilyen szakok.De,ha ennyire szereted ne legyél lusta tanulni! A saját példámból tudom: középiskola után örültem,h nem kell tanulnom,nem mentem az orvosira tovább.Ezt bánom életemben a legjobban! Aztán elvégeztem mindent,amit egyetem nélkül lehetett,mert már késő volt az egyetemet elkezdeni.Ma pedig nagyon irigylem azokat,akik az orvosira járnak,nem az egyetemi végzettség,hanem a tudás miatt,amit ott szereznek. Ezt bánom életemben a legjobban!
2013. máj. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Első vagyok újra. Jah, ha állati anatómia is érdekel, akkor majd amikor fősuli választásra kerül a sor, ajánlom Mosonmagyaróváron az Állattenyésztő mérnök szakot, a világ legjobb anatómiatanára tartja az előadásokat. Én is ott tanultam :)
2013. máj. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linket :)


Azért nem szeretnék orvos lenni mert nagyon lelki beteg lennék ha valaki életem rajtam múlna és meghalna. Meg oda nagyon kell a biosz, és szerencsémre olyan tanárt kaptam, hogy jó ha meglesz év végén a kettes. Meg amúgy amikor ilyen erekről meg vérről van szó, néha van egy olyan érzésem, hogy elgyengül a lábam mert eszembe jut, hogy nekem is olyan van és furcsa érzés. De nem esek össze, a vérvételt is végignézem, meg ha valaki vérzik (sebe van, vérzik az orra stb) akkor semmi. Tehát bírom a vért. Egyszer egy osztálytársamnak beleállt a lakat a karjába és végignéztem ahogyan húzza maga után a vért a folyosón :D


A mentőápoló milyen? Olyan mint az orvos? Mert az is jó lehet szerintem, de ha nagyon-nagyon sokat kell tanulni akkor hagyjuk.

Nem tudom mit tegyek, most szakácsnak/pincérnek tanulok, de nem szeretnék a jövőben ezzel foglalkozni.

2013. máj. 15. 16:58
 6/16 anonim ***** válasza:
Investigation Discovery csatornán megy minden este 23.30-tól a Dr G, foglalkozása orvos szakértő című sorozat, nagyon jó kis boncolós sorozat, imádom!
2013. máj. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Szoktam látni, hogy szokott lenni de még nem nagyon néztem meg. Talán 1-2x belenéztem. Annyira nem késő, mert sokszor nem tudok aludni :)

Ez minden hétköznap van?

2013. máj. 15. 17:11
 8/16 anonim ***** válasza:
Nézzél körül OKJ-s iskolák között is. Rengeteg olyan van,amelyik az egészségüggyel kapcsolatos és kevesebbet kell tanulni.
2013. máj. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Hétfőtől péntekig minden nap van! Tetszeni fog, mert téged érdekel az ilyen. Igazából hirtelen elhunyt embereknél a halál okát keresi, én sokat tanultam is belőle... tünetek, szervek kóros állapota, elváltozásai, szakkifejezések, stb. Sajnos eléggé cenzúrázott, nem sok mindent mutatnak, viszont nagyon jól leírják szóban a dolgokat.
2013. máj. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Akkor meg van már, hogy mit fogok nézni :)


Rájöttem, hogy mentőápoló nem lehetek csak mentőtiszt, mert nő vagyok. A mentőtisztnek mi a feladata?

2013. máj. 15. 17:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!