Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék leszokni a...

Hogyan tudnék leszokni a körömrágásról?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok.Kisgyermek korom óta rágom a körmömet.Annyira rövid hogy szinte már alig vannak.Vettem rá kenőcsöt,ízesített körömlakkot és sima körömlakkot is de semmi.Nagynehezen tettek rá műkörmöt is,de az sem tartott sokáig.Kipróbáltam mindent de eddig semmi nem jött be.Már nagyon idegesít,de néha észre sem veszem és már megint rágom,pedig nem is akarom.

Van valamilyen mód hogy leszokhassak róla?

Nagyon köszi,előre is!



2013. máj. 15. 18:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Az ilyen kényszeres körömrágás mögött sokszor lelki ok húzódik, idegesség vagy szorongás. Talán először ezen kéne elgondolkodnod...

Régebben én is rágtam a körmömet, de nekem a körömlakk bevált, mert valahogy sajnáltam "tönkretenni" a szépen kilakkozott körmeimet. De úgy tűnik, hogy nálad ez nem vált be.

2013. máj. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát engem olyan nagyon nem izgatott :D

Tényleg sokat szorongok meg idegeskedek a munkám meg a családom miatt,alig van szabadidőm és ráadásul már nagyon sokan mondták hogy ne rágjam a körmöm,olyan szép lenne stb.stb.

2013. máj. 15. 20:19
 3/6 anonim ***** válasza:

Akkor szerintem ez az állandó idegeskedés áll a körömrágás hátterében.

Mindenképp meg kéne próbálnod csökkenteni a stresszt az életedben, mert káros következménye később már nem csak a körömrágás lesz, hanem rámehet az egészségedre. Válts életmódot, kezdj el sportolni. Szerintem ha megkönnyebbülsz, akkor a körömrágásod is abbamarad.

2013. máj. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Egyenlőre valahogy nem tudom csökkenteni sajnos.Suliba járok,otthon lakok mellette a kórházban dolgozom.Ha ott nem készítenek ki akkor haza jövök és itthon idegeskedem...szóval ez egyenlőre lehet így marad sajnos.
2013. máj. 15. 21:56
 5/6 anonim ***** válasza:
Legalább akkor az otthoni feszültséget próbáld csökkenteni. Azt elhiszem, hogy munkahelyen ezt nehezebb megoldani, de a családod csak képes lenne felfogni, hogy éjjel-nappal idegeskedsz és ez így nem jó.
2013. máj. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
én 22 évesen szoktam le a köröm rágásról. Ismerősöm elkezdett műkörmöket feltenni és akkor szerettem volna én is. Azt mondta hogy ilyen rágott körömre nem tud feltenni, ne rágjam. Onnantól kezdve nem rágtam, igaz műkörmöm sem lett mert olyan szépen megnőtt. :) Azóta egyszer rágtam stressz miatt. Önuralom, meg körömlakk a legegyszerűbb megoldás. Mondogasd magadban amikor rágni akarod, hogy nem rágom! nem rágom! :)
2013. máj. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!