Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért illegális a marihuána?

Miért illegális a marihuána?

Figyelt kérdés
Keésbé veszélyes, mint a nikotin, akkor meg miért illegális? A nikotin akár fizikai függőséget is okozhat, míg a Marihónalja csak enyhe mentális függőséget. [link]
2013. máj. 15. 20:40
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
Ezerszer feltett kérdés, lerágott csont a téma. Azért mert egyszer régen valami okos elhintette hogy a marihuána rendkívül veszélyes halálos drog. Sajnos sokan még mindig elhiszik ezt.
2013. máj. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

És naugye, az alkohol sokkal veszélyesebb. Egy régi kérdéshez az egyik kommentelő ezt írta:


,,Ez egy nagyon jó kérdés. Én sem értem, és a sok hamis propagandát sem, hogy skizofréniát okoz, meg biztos heroinista lesz minden füvesből, mert kapudrog...stb...


Én is szoktam szívni, és csak pozitív pozitív hatásokról tudok beszámolni. Erős jellemű, de ugyanakkor szorongásra hajlamos ember vagyok, régebben kényszergondolataim is voltak, hipochonder is vagyok. Régóta kíváncsi voltam a fűre, csak rettegtem, hogy megbomlik tőle az elmém. De utánaolvastam a témának nagyon alaposan, majd kipróbáltam. A hatás teljesen más volt, mint amit vártam, kellemes nyugalom áradt szét a testemben és a lelkemben, éhes lettem, és világosabban tudtam gondolkozni, végig magamnál voltam, semmi nem mondtam/csináltam, amit józanul nem tettem volna. Soha nem tudnám elképzelni, hogy valaki ettől agresszív legyen, és bármilyen módon ártson másoknak.

A stressz összes testi hatásától megszabadít, ami egy nagyon jó dolog (mint tudjuk, rengeteg testi betegséget a stressz és a szorongás okoz), iszonyú hasznos ellazítani ilyen módon a testet és az elmét (ha mellé még sportolsz is, meg szedsz táplálékkiegészítőket, akkor egyenesen tökéletes).

Soha nem szoktam rá, nem lettem bolond, nem lettem alulmotivált, és még nem próbáltam ki más szereket (speedet, kokaint, heroint, mefedront, ketamint, töltőgázt...stb. nem is fogok soha).

Ami még nagyon érdekes, az az, hogy a kényszergondolataimtól, és a megőrülési parámtól, szorongásomtól megszabadított (nem a hatás alatt, heti egyszer szívtam régebben /most már régebb óta nem szívtam/), pedig a médiában pont az ellenkezőjét sugallják.

Szerintem érdemes elgondolkozni.

Régebben itt, a gyakorikérdéseken olvastam, hogy valakinek az apja azt a tanácsot adta, hogy inkább igyon pár felessel többet, minthogy valaha is kipróbálja a füvet... Na az ilyen emberekkel azért elbeszélgetnék...


Nah, kezdek elkalandozni, az alkohollal való összehasonlítás egy másik téma. Annyit mondok, hogy vitathatatlan tény, hogy az alkohol károsabb MINDEN szernél. Soha nem voltam részeg, és nem is vágyom rá, és nem értem meg a széles körű társadalmi elfogadottságot.


Egy zagyvaság az egész, és nincs válasz a kérdésedre, kedves kérdező...:("


És igen, eddig mindenkitől ezt hallottam véleményként.

2013. máj. 15. 20:51
 3/4 Természetben az erő ***** válasza:

Na végre! Szélsőségektől és sötétségtől mentes hozzászólások. Tekinstétek meg az én javaslatomat is, mert jóval kevesebb lett a válaszolók száma, mint azt gondoltam volna.


http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egeszsegugyi-ellatas..

2013. máj. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mire jó a marihuána?
2013. máj. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!