Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » [FONTOS] Szemölcseltávolítás...

[FONTOS] Szemölcseltávolítás otthon - maradandó hegeket, későbbi egészségügyi "problémákat" okozhat-e?

Figyelt kérdés
Körülbelül 7-8 hónapja keletkezett a térdemen egy kb. fél centi átmérőjű szemölcs, amit többféle módon próbáltam már eltávolítani (ecsetelőkkel, különféle netről szedett módszerekkel, stb.), sajnos sikertelenül. Bőrgyógyászhoz is vittem, direkt mondtam neki, hogy már próbálkoztam kenceficékkel, felírt még egyet, ami később természetesen megint nem használt. Egy idő után hagytam a fenébe, hiszen hideg idő volt, esztétikai okokból nem volt zavaró, mert takarta a nadrág. Körülbelül négy napja viszont tényleg elhatároztam, hogy így vagy úgy, de megszabadulok tőle. Ismét egy internetes módszerrel indítottam, ami most alkalmasnak tűnt, viszont valahol megakadtam. Tudom, hogy egészségügyi szempontból nem megfelelő, de szenvedés-mentesnek tűnt, szóval alkalmaztam. A módszer: egy cérnával szorosan körbetekertem a pereme körül, hogy a cérna a szemölcs alá menjen, és körülbelül 20 óra után a szemölcs elkezdett besötétedni. A tipp "tulajdonosa" szerint ez annak a jele, hogy a véráramlás kezd megszűnni a szemölcsben, illetve körülötte, és ez jó, folytassuk nyugodtan. Tovább szorítottam, és elvileg két-három nap után automatikusan le kellett volna esnie. Lehet, hogy azért nem következett be a dolog, mert elég nagy, nem tudom. :/ Ma már eléggé kemény lett (még mindig a szemölcsről van szó :D), és véletlenül beleakadt valamibe, aztán felszakadt körülötte egy kb. 2mm-es a vékony bőrréteg. Nézegettem; kicsit vérzett is (olyan alvadt vér-szerű, sötétebb színű, kimondottan lassan folyó volt). Aztán fogtam egy kisollót, és lassan elkezdtem körbevágni a vékony bőrt, amíg körbe nem értem. Most már csak a szemölcs közepét tartja belülről jó néhány ideg-szerű dolog, amik fájnak, ha mozgatom a szemölcsöt. Szóval először is: hogy tudnám a maradékot leszedni? Gondolkodtam rajta, hogy fogok egy kést/pengét és levágom, de elég drasztikusnak tűnik, plusz bevallom, félek is. :/ Másodsorban: ha ezt valahogy leszedem, utána marad-e ott heg, kráter, seb, vagy valami, illetve egészségügyileg lehet-e belőle gond? Elfertőződhet? (Bocsi, hogy hosszú, de tényleg nem kellemes vérző szemölccsel sétálni ide-oda.)

2013. máj. 21. 19:27
 1/1 anonim ***** válasza:

Betadin-t rá és akkor nem fog elfertőződni.


Hát jobban jártál volna az orvossal, az 10 perc alatt levette volna neked és akkor nem kellett volna itt vergődnöd. Vidd el bőrgyógyászhoz, az majd befejezi, meg jól lefertőtleníti.

2013. máj. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!