Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Terhesen milyen vitamint...

Petra80 kérdése:

Terhesen milyen vitamint érdemes szedni? Mennyi ideig kell? A baba súlyát befolyásolja-e?

Figyelt kérdés

2013. máj. 5. 12:13
 1/4 anonim ***** válasza:
34%

Folsavat, de csak a 16. hétig van jelentősége, utána már nem hat a magzat fejlődésére.


Minden másra elég a változatos táplálkozás. A bika multivitaminoktól maximum az étvágy nő meg és elősegíti a terhes-bálna jelenséget.

2013. máj. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%

Én szedtem terhesség alatt terheseknek való multivitamint (Matruelle-t), a védőnőm is szorgalmazta. Nem lett farkasétvágyam, és bálna sem lettem.

A barátnőm nem szedett semmi ilyesmit, elhízott, ráadásul állandó lábgörcsei, hányingere, és közepesen súlyos vérszegénysége lett a végére, úgyhogy késői terhesen kellett mindenféle pótlást kapnia. Szerencsémre ezeket mind megúsztam (nem tudom összefügg-e a vitaminommal).

Már attól fogva szedtem, hogy kiderült a terhesség, és szülés után is szedtem még 2 hétig. A kisfiam 3200 g-mal, és 51 cm-rel jött világra, ő sem lett bálna:) Ez csak 2 személyes tapasztalat, neked kell mérlegelni, hogy akarod-e szedni. Minden jót, sok boldogságot a kis jövevényhez!

2013. máj. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Az Elevit Pronatal N, Gravida ,Femibion,

Eurovit vélemények. Melyik a legjobb? Ha lehet akkor személyes tapasztalatot írjatok légyszíves.

2013. máj. 6. 09:42
 4/4 anonim ***** válasza:

Elsö babanal Elevitet es Gravidat szedtem (nem együtt), masodiknal Femibiont. Utobbiban a haloolaj fele kapszula is van a vitamin mellett, igy 2-öt kell bevenni, nem emlekszem pontosan a nevere, bocs, most majd biztos kijavitanak.

A masodik varandossagom alatt emellett is vas-, magnezium-, es kalciumhianyom volt, ugyanis allergiak es mas dolgok miatt gyakorlatilag nalam megvalosithatatlan a "kiegyensulyozott"-nak nevezett etrend.

Elsö babam 3300 g, masodik 3700 g lett, orvosok szerint teljesen normalis, atlagos suly.

Nem olvastam sehol, semmilyen bizonyitekot arrol, hogy a vitaminok miatt nagyobb sulyu lenne a baba, viszont van egy ilyen elterjedt velemeny, en is hallottam. Sztem ami vitamin nem kell a babanak, az nem megy at a szervezetedböl, hanem tavozik belöled a vizelettel.

2013. máj. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!