Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Benőtt köröm kezelése otthon...

Benőtt köröm kezelése otthon hogy? (Több lent)

Figyelt kérdés

Az van hogy benőtt a körmöm és otthon kéne valahogy megoldani mert ha elmegyek az orvoshoz az egy az egybe kivágja.Nekem pár hét múlva érettségi tesiből és ha a lábam még nem gyógyul meg akkor bajba vagyok. Valami ötlet hogy itthon kezeljem?(pontos leírással ha lehet)

kösz előre is :)



#benőtt köröm kezelése otthon
2013. máj. 24. 20:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én magamnak is kivágom, attól jobb lesz.
2013. máj. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen állapotban van, mennyire van benőve. Képet nem tudnál feltenni?
2013. máj. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én is magamnak vágom ki, vagy szólok anyukámnak. Mellesleg ha tényleg nagyon be van nőve, és magad kínlódod ki, akkor ha bevágod a bőrt egy koszos ollóval, még el is mérgedhet. A doki legalább ért hozzá, és van steril ollója ( vagy bárdja, vagy baltája).
2013. máj. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

:D kösz a válaszokat.

hát tegnap belevágtam és kivágtam de tisztára fáj mert gennyes, ezért még nagyon fáj.Az ellen lehet valamit csinálni?

2013. máj. 25. 10:02
 5/11 anonim válasza:

Mindenkinek ajánlom benőtt köröm esetén a Baneocin kenőcsöt! Háziorvos felírja, ha mondod neki, hogy mire kell, 700 ft, és csodát tesz. Sajnos nagyon benövős a körmöm, kétszer voltam vele sebészeten, nagyon fájt, mikor kivágták. Ezt a krémet a háziorvosom ajánlotta, akkor már nagyon csúnyán begyulladt (nem mertem sebészetre menni...), vadhús nőtt rá, alig mertem utcára menni, féltem, hogy valaki rám lép. Ezzel a krémmel kentem három hétig, naponta 2-3x, utána leragasztottam. Már három nap után lejjebb ment a gyulladás, egyáltalán nem fájt, a harmadik hétre pedig eltűnt a vadhús nagy része, és ki tudtam vágni a benőtt körömsarkot. Megéri!

19/L

2013. júl. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Az utolso komizohoz szolnek. Ha hetene 2-3x bekenem akkor nem fog bejjebnoni kozben?

Mert nekemeleg kis darab van a sarkaban es nem birom mar olloval kivagni.

2015. júl. 27. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%

Nekem is elég durva köröm benövésem volt. Ami megoldotta, hogy bevágtamegy kicsit a köröm benövés mellett annyira hogy fel tudjam hajlítani a benőtt részt. És itt jött a lényeg. Miután felhajlítottam nem csináltam vele semmit. Nem téptem ki, nem vágtam le. Ott állt mint egy buvár pipa. Mikor nőtt a körmöm akkor max a tetejáből csíptem le egy picit, hogy a zokniba ne akadjon bele és szép lassan felvette helyes alakját a köröm. Azóta már teljesen normális a körmöm. Arra azért köröm vágáskor figyelek, hogy azon a lábujjamon a köröm sarkát nem vágom bentebb mint ahol először találkozik oldalt a bőrrel.



Összefoglalva a lényeg, hogy nem szabad kitépni, nem szabad levágni a benövést.


Csak fel kell hajlítani és otthagyni.

2019. márc. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
A benőtt köröm esetén ajánlani tudom a 3% hidrogén peroxid-ot. A vadhúst fertőtleníti és szárítja. Kb. 2-3 hét és elmúlik a vadhús. Ha nem akkor esetleg orvos i ki tudja vágni. Célszerű lézeres műtétre menni.
2020. febr. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem is volt 2x is, az egyik nagyon durva volt. Keresztapukam plasztikai sebész, ő csinálta mindkettoszor, de igyis megprobaltam itthon megcsinalni annyira fájt hogy csillagokat láttam és a végére megjobban begyulladt, járni alig bírtam, konkrétan nem bírtam elvezetni a kórházba mert nem tudtam használni a lábamat, taxit kellett hívnom. És az a vicc hogy rá 2 évre a másik lábamon lett.


De mindenkinek ajánlom a legjobb, Dr.Rozsos Tamás

2022. márc. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
7-es vagyok, eltelt három év és azóta se jött elő a benövés. Pedig nekem is előtte vadhús meg minden volt. Amit írtam módszer megoldotta, és az hogy most már nem vágom le a köröm sarkát ott ahol a köröm a bőrrel találkozik az meg megelőzte hogy újra előforduljon. Próbáljátok ki, ingyen van:D
2022. ápr. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!