Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Orvostanhallgatók! Veletek is...

Orvostanhallgatók! Veletek is előfordult már olyan, hogy 2. /3. /4. éven olyan kérdésekkel bombáztak ismerősök, aminek a megválaszolásához szakorvosi tapasztalat szükséges?

Figyelt kérdés
utána meg a szemedbe vagy a hátod mögött ment a 'milyen orvos lesz belőle'

2013. jún. 6. 16:38
 1/3 anonim ***** válasza:
nem, de el tudom képzelni.. és gondolom a végén még ők vannak megsértődve ha megmagyarázod nekik hogy amit ők kérdeznek azt te nem fogod tanulni vagy az más szakma mint amit te tanulsz.. vagy nem szokásuk? :)
2013. jún. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ehhez nem kell orvostanhallgatónak lenni, bármilyen szakon előfordul. Én informatikus vagyok, és az egyetem második hónapja óta úgy gondolják sokan, hogy akkor én most biztos mindenhez értek az informatikában.


Ilyenkor általában elmagyarázom, hogy szakterületek vannak, és nekem mi a szakterületem: a mobiltelefonhálózatok lelki világával foglalkozom. Ezt általában úgy szoktam elmondani, hogy azzal foglalkozom, hogy a mobiltelefonok hogyan beszélgetnek a tornyokkal, a tornyok hogyan beszélnek egymással, hogyan kell a tornyokat elhelyezni, hogy mindenütt legyen térerő stb.


Ez persze nem teljesen igaz ebben a formában, de ez a mindenki által érthető része, és az is leegyszerűsítve. Ezután már nem érzik magukat nyeregben, mert ehhez a részhez ők egyáltalán nem értenek, annyira sem, hogy hülyeségeket kérdezzenek.

2013. jún. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Naná, még elsőben is.

Ha szóba jön, hogy orvosira járok, rögtön jönnek az "itt fáj, ott fáj, ilyen-olyan panaszom van, mi lehet ez?" kérdések.

Aztán meg csodálkoznak, hogy miért nem tudom....

2013. jún. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!