Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vashiány - mennyire súlyos ez...

Vashiány - mennyire súlyos ez az érték?

Figyelt kérdés
Azt látom, h jóval a ref. érték alatt van (2,1 umol/L - ref 10,7-32,2) de csak kedden tudok mennyi az orvosomhoz az eredménnyel, és addig is szeretném tudni, h ez most tényleg gáz-e. A laborban mikor átadták a papírt, kijöttek páran megnézni mint egy zombit :/
2013. jún. 7. 17:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%
Eléggé.
2013. jún. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mikor diagnosztizálták nekem a rákot, akkor volt 6,1 a vasam... nem csodálom meg akartak nézni.
2013. jún. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Igazából volt már nekem ennyi korábban is, mikor terhes voltam, csak akkor az volt a magyarázat, hogy gyerek megszerzi ami neki kell, nekem nem maradt semmi :S

Szóval megint intravénásan kapom majd a vasat, v. lehetséges, h kiegyezek vmi szájon át szedhetőben a dokimmal? Mert pont ő tanácsolta úgy 2 éve, h félévente szedjek humet-r-t, mert az jobban felszívódik. Épp most toltam magamba egy üveggel (mármint persze nem egyszerre) és így lett ez az eredmény. Akkor ezek szerint ez se vált be, és mehetek megint naponta belövésre?

2013. jún. 7. 19:32
 4/11 anonim ***** válasza:
52%
Hát,úgy tűnik,igen. És örülhetsz,ha az iv. vas elég lesz. Ennyi vassal a sokszor láttam már olyat,h transzfúzióra volt szükség.
2013. jún. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Hát nem tudom... egy kicsit se érzem magam rosszul, naponta 1 órát simán végigedzek, nem vagyok fáradékony, sőt. Max annyi bajom van, h amint abbahagyom a mozgást, 26 fokban is elkezdek vacogni, de ez inkább vérkeringési probléma sztem. kíváncsian várom, mit mond majd az orvosom :S

2013. jún. 8. 11:12
 6/11 A kérdező kommentje:
Ui. a válaszolóknak még annyit, h nem én pontoztam le mindenkit, sőt. Csak most, h én felpontoztam, már látszik, h vki korábban lepontozta őket :(
2013. jún. 8. 11:14
 7/11 anonim ***** válasza:
Ó,semmi gond! Nem a pontok számítanak. Aki lepontozta,biztosan tudja miért tette. Én viszont tudom,h amit írtam nem hülyeség. Lényeg az,h ilyen vas értékre nagyon oda kell figyelni! Mert NAGYON KEVÉS.
2013. jún. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ja, még annyit: a referencia értékek azért mozognak ilyen tág határok között(kb.10-30),mert a nőknél gyakori a vérzések miatt, az alacsonyabb vas érték,ami egy élettani dolog. De a 2,1 még az alacsony referencia értéknél is SOKKAL alacsonyabb. Mondom,nem egy olyan esetet láttam,amikor transzfúziót adtak ilyen Se Fe mellett.
2013. jún. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát, én azért remélem, h ezt megúszom :S Azzal nyugtatom magam, h ha terhesen elég volt az IV vas, akkor talán most is futni hagynak... Ordít rólam, h hiperaktív vagyok, talán meg tudom győzni a dokit, h nem jó ötlet még jobban felpörgetni engem :D
2013. jún. 8. 23:06
 10/11 A kérdező kommentje:
Ja, valóban elég sok vért vesztettem, de még februárban - most meg június van. És gyakorlatilag véletlenül derült ki a dolog, éves rutinvizsgálatnál, szóval nem azért, mert én sírtam, h jajde nem oké valami. Ha eddig senkinek nem tűnt fel, beleértve engem is, h nem kapnak elég oxigént az alkatrészeim, akkor elvegetálok így még egy darabig. (Vagy nem. Kedden kiderül :D)
2013. jún. 8. 23:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!