Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Edzeni és fogyni szeretnék....

Loxe kérdése:

Edzeni és fogyni szeretnék. De hogyan kezdjem el?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, 167cm-er és 54 kiló.Nem érzem jól magam a bőrömben. Lapos hasam van,alkatomhoz megfelelő melleim vannak.De a hátsó felem...nekem nem szimpatikus. Illetve a combjaim.Anyukámék nem hagyják,hogy diétázzak.Szerintetek milyen gyakorlatokat végezzek??/kérlek konkrét gyakorlatokat irjatok,nekem ez fontos/ !!! rosszul érzem magam,mikor emberek közé megyek,mert mindenkinek az a kisebb,de mégis formás feneke van..nekem meg hiába kerek,ha nagy.nekem tulságosan is nagy. Esetleg étkezésben is ajánlhattok valamit.

2013. jún. 11. 18:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Anyukádéknak mondd meg, hogy a diéta nem egyenlő az önsanyargató éheztetéssel, sőt a diéták egy része konkrétan maga az egészséges táplálkozás.

Egyél sok zöldséget, gyümölcsöt, meg rostot (zabpehely). Sok folyadékot igyál.

Ha alakformálásra vágysz csak, akkor tényleg nem érdemes éhezni. Arra figyelj, hogy este már ne egyél, sőt egész nap csak kisebb adagokat csipegess, ne egy habzsolós étkezés legyen.

Elkezdhetsz futni, úszni, biciklizni. Ezek a leghatékonyabbak.

Sajnos nem igaz, hogy ahhoz, hogy fenékről fogyj, fenékre kell gyúrnod, semmi köze az izomnak a felette levő zsírszövethez. Általánosan az egész testedet meg kell dolgoztatni, hogy az egész testedről fogyj.

Csinálhatsz guggolásokat is: fontos, hogy úgy guggolj le, hogy a sípcsontod közben függőleges marad, a térdeid nem kerülnek a bokád vonala elé. Ettől megerősödnek a comb- és farizmaid, és jobban fogod bírni pl. a biciklizést.

Sok sikert!

2013. jún. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

54 kilóval nem hiszem hogy sokat kell fogynod, de gondolom fenékre/combra hízós alkat vagy. Én nekem ugyanez volt a hasammal, 180/62 kilósan is pocakom volt férfiként, és mellé pálcika végtagjaim.


Mindenféle diéta ellen lázadnak a szüleid? Csak az olyan ételeket kéne elhagynod amikről látod hogy tocsognak a zsírban. Ehelyett tojás, csirkemell, rizs (bár attól tartok nem fognak neked minden nap csirkemellet venni a szüleid). Kenyeret is hagyd el, vagy egyél barna teljes kiőrlésűt. Chipset, édességeket és cukros italokat is mellőzd. Igyál sok vizet, napi 3 litert. Ha úgy érzed nagyon éhes vagy, akkor pedig zöldséget/gyümölcsöt egyél.



Fogyásra: szobabiciklizés vagy biciklizés vagy kocogás(lassú) vagy séta(tempósabb féle). egyhuzamban 40-60 percig pihenés nélkül, heti 3 alkalommal.


Edzésben nem nagyon tudok segíteni, mivel férfi vagyok. A guggolást szerintem kerüld, úgy tudom attól pont jó nagy lesz a farizom. De konditeremben vannak gépek amikkel kifejezetten comb és fenék gyakorlatokat lehet végezni. Egyébként a futástól már önmagában formásabb lesz a lábad.


Végszó: húzd ki magad. csodákra képes a jó testtartás.

2013. jún. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm!!:) sokat segítettetek!! :) anyumék csak azt ellenzik,hogy ha nem akarok enni marhahúst,esetleg bármi ilyesfajtát.Sokszor nem eszem meg az ebédet,csak egypár darabot harapok belőle.Este is 9-körül vacsorázom...zöldéget eszek és kenyeret. szeretek futni,biciklizni...próbálok minélgyakrabban edzeni! köszönöm mégegyszer!!!
2013. jún. 18. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!