Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyni akarok! El szeretnek...

Fogyni akarok! El szeretnek jarni edzoterembe, de nem tudom hogy kezdjem, mivel itt nincs edzo. Mivel kezdjem az elso hetekben, mibol mennyit? (bicikli, sulyok) Szeretnem ha hatasos lenne. Edzoterem mellett, csinaljak valamit? Pl. Ugrokotel, aerobic

Figyelt kérdés

21 eves.167cm 85 kg csaj vagyok.

Szedjek valami fogyasztogyogyszert?


2012. szept. 13. 08:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Semmiféle fogyasztó "gyógyszert" ne szedj. Pénzkidobás. kezdj el valami egészséges diétát, rengeteg van a neten. De ez egy hosszú folyamat lesz,nem 2 hét,szóval előre kell tervezned,hogy mikor mit eszel. Éhezni nem szabad,sem megvonni a szervezetedtől a tápanyagokat. A kalóriákat felesleges számolni, csak figyelj oda,mikor mit eszel.
2012. szept. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Irigyellek, hogy odamersz menni sok izmos caj meg fullos pasi közé, vagy mert, hogy nálatok van duci konditerem.

Én inkább itthon edzegetek, mindig is itthon csináltam, fogytam is pár éve 20 kilóüt kb.

2012. szept. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat.

Hat igen, el merek menni, mert fogyni AKAROK! Szegyellem magam, de tulteszem rajta magam, nem figyelek arra hogy neznek, vagy hogy kacagnak rajtam.

A gond az hogy, valogatos vagyok, s nem igazan eszek meg minden, ez az, amin nem tudok valtoztatni :(

2012. szept. 13. 09:15
 4/8 anonim ***** válasza:

Taníts mester!! :))


Fogyni fogsz, ha mzogsz, meg ha eszed ugyanazokat, csak kevesebbet.

ÉN is válogatós vagyok, meg akkor még meg se ehetek egy joghurtot, tejet, vagy tejfölt, vagy tejszínes fogyis kaját...

Most is fogyizok pár hete és eszek csokit, igaz csak délelőtt, de fogytam...eleinte elég szerintem, ha csak kevesebb. ha most megvonsz mindent, később már nem tudod mivel serketeni a fogyást. Meg ha újra úgy eszel, mint előtte, vissza is jön.

2012. szept. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem baj, ha válogatós vagy, a baj az, ha csupa zsíros/cukros/lisztes kaját szeretsz, és azon kívül semmit nem eszel meg. Pl. nem gond, ha nem szereted a répát meg a paprikát, ha szereted a többi zöldséget. Ha semmi zöldséget nem eszel meg, az baj.

Az elszántság nagyon fontos, benned ez úgy látom, megvan. De ne egy nap alatt akard megváltani a világot, fokozatosan szokj át az új étrendre, mindig 1-1 dolgot próbálj ki, ízlik-e. Ne vonj meg magadtól semmit, de fokozatosan csökkents a nem ajánlott ételek mennyiségét, és növeld az alacsony kalóriatartalmúakét. Sok sikert!

2012. szept. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
utolsó, én sokkal kevesebb hust eszek, mint amit ellene, mert sokszor undorodom tőle. mit csináljak h megszeressem ?? vagy azt egyek ?
2012. szept. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon fontos, hogy előre megtervezd mind a mozgást, mind a fogyókúrát. Azt tudni kell, hogy megfelelő diéta nélkül hiába mozogsz, nem fogsz fogyni. A diéta a legfontosabb!

Mi a jó diéta? Nagyon sok hülyeség kering a neten, ami jó esetben nem hatékony, rossz esetben kimondottan káros.


Ha fogyni kívánsz, akkor fel kell pörgetni az anyagcserét, de nem holmi veszélyes cuccal, hanem napi ötszöri evéssel.

Reggeli: 7 óra én gyümölccsel kezdeném (pl 2 alma, egy barack, vagy egy közepes szelet sárgadinnye, vagy kb 5 szem szilva. Banán felejtős)

tízórai: joghurt (natúr) és egy fehérjeturmix vízzel készítve. (ne a turb.-t válaszd, hanem b

vannak body boltok, ahol sokkal jobb, alacsony szénhidráttartalmú fehérjeporok vannak)

ebéd: 13 óra az első 2-3 hétben hús, vagy tojás salátával, zöldségkörettel, vagy barnarizs lecsóval, gombával stb. A krumplit és a rántott dolgokat felejtsd el, húst ne kombináld szénhidrát körettel.

uzsonna: (16 óra) ugyanez (rengeteg zöldséget egyél) uzsira a salátához mehet egy kis sovány sajt is. A harmadik héttől uzsira megehetsz 2 szelet teljes kiőrlésű rozskenyeret.


vacsora: (19 óra) fehérjeturmix sovány tejjel, vagy sovány túróval


A harmadik hét után fokozatosan be lehet vezetni egy kevés szénhidrátot és egy picit szüneteltetni érdemes a fehérjeturmixot is.

Nagyon fontos, hogy cukrot, finom lisztet, pékárut, ízesített tejtermékeket, zsíros sajtokat, sült krumplit el kell felejteni. Üdítőből van már többféle cukormentes is, azt ihatsz.

Szintén fontos, hogy light csokikat se egyél, mert ezeknek is nagyon magas a szénhidráttartalmuk.


Edzés előtt 1 órával már ne egyél semmit. Ha edzésre mész este, akkor az uzsiba mindenképpen legyen hús a sali mellé, vagy barnarizs.


Ha edzőtermet kezdesz, akkor először mindenképpen egy közepes tempójú kardio résszel kezdj (bicikli, futópad, zsírégető aerobic óra), ezt heti 3-4 alkalommal, majd utána kis súllyal kezdj el minden izmot átdolgozni.Ha nincs edző, akkor én inkább eleinte a saját súllyal végzett alakformáló aerobic órát ajánlanám.

Nem könnyű a szervezetnek hozzászokni a terheléshez és a diétához is ezért nagyon fontos, hogy csak fokozatosan kezd el. Pulzust mindenképpen számolni kell a cardio elején. Ha futópadozol, akkor minimum 30 percet kell csinálni ahhoz, hogy hatékony legyen zsírégetés szempontjából. Majd lassan növelni az intenzitást, illetve intervallum edzést csinálni (gyors szakaszokat lassabb szakaszok váltják fel)

A nagy súlyoktól óvnálak, mert ezek komoly terhelést jelentenek mind a keringési mind a váz rendszerre. Egy intenzíven tartott saját súlyokkal dolgoztató alakformáló óra is nagyon hatékony, csak pontosan kell csinálni a gyakorlatokat.

Ne add fel, és ne bűnözz! AZ első 2 hétben

napi kb 1200 kcal-t ehetsz, a 3-4-ben 1500-at.


Pajzsmirigyed legyen rendben, ne álljon a hízás mögött ki nem derített betegség (pl inzulinrezisztencia)

2012. szept. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja és heti 0-5, 1 kg-nál többet tilos fogyni! (kivétel az első hét, amikor a víz kimegy a fogyókúra elején, de az nem igazi fogyás)
2012. szept. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!