Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Műtét előtt hogyan altatnak...

Műtét előtt hogyan altatnak el? Mennyire kellemetlen? Mire emlékeztek, milyen élményeitek vannak róla?

Figyelt kérdés
2009. okt. 14. 14:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
előtte egyáltalán nem kellemetlen, utána szokták telehányni a betegszobát a szerencsétlenebb páciensek. de ez az altatás módjától is függ. fejfájás is kísérheti.
2009. okt. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%
Engem gyerekkoromban altattak 3x-szor is. Kaptam injekciót, fáradt lettem, de azért beszélgettem a műtősnővel. Az egyik altatásnál csak arra emlékszem, hogy a kutyámról beszélgettünk. Tulajdonképpen semmi negatív élményem nem maradt, alig emlékszem valamire.
2009. okt. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
17%

Az első egy iszonyat hülyeséget írt!(minek ír az ilyen aki azt se tudja miről beszél?)


Engem négyszer műtöttek igaz nem komoly műtét de altatással és miután elaludtam csövet dugtak a nyelőcsövembe asszem na mindegy volt bennem egy cső és max. annyi volt, hogy egyszer sz*rúl tették be szerintem mert nehezen nyeltem az nap am. meg semmi egyáltalán tiszta jó jah és van egy olyan "felfedezésem", hogy amikor az oxigán maszkot teszik rád akkor ha kemény vagy nem alszol el tőle:D asszem kb egy fél-egy percig nyomták nekem az oxigént és megkérdezte a műtős faszi hogy-hogy nem alszol még mondom mindjárt:D azt behunytam a szemem és a műtét után ké tórával keltem fel!

De volt olyan, hogy amit előtte kaptam gyógyszert attól elaludtam, de az nap nem ettem és nagyon kimerült voltam!

De én nagyon élveztem:D ( az altatást)

2009. okt. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%

kedves utolsó, te nem tudod miről beszélsz. az altatásnak sok fajtája van, tájékozódj, mielőtt lehülyézel mást, mert hülye aki mondja.


[link]


"Az altatás után elôfordulhat hányinger, hányás, bár a modern altatószereknek és technikáknak köszönhetôen

egyre ritkábban. Szükség esetén hányingercsillapítót adhat az altatóorvos."


[link]

"Ritkán felléphet átmenetileg hányinger, hányás, nyugtalan, elhúzódó ébredés. "


[link]


"Az altatás viszonylag gyakori mellékhatásai a torokszárazság, esetleg hányinger, hányás, fejfájás."

2009. okt. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%
Ne vitázzatok, nem érdemes. Altatás és altatás között óriási különbségek vannak. A rövid (pár perces) során semmit nem érzel, egyik pillanatban még ébren vagy, a következő az, hogy már a szobában ébredsz. A hosszabb altatásnál gyakoribb az utóhatás, hányinger, szédülés, gyengeség.
2009. okt. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%

Szia! Engem 2-szer műtöttet altatással. Élményeim? Ugye a kézfejedben lesz az infúzió, én beszélgettem ott a kirendelt orvossal, és csak annyit mondott, hogy jó, akkor most alszunk egy jót. A kézfejemhez nyúlt, beadta az injekciót és szó szerint, én éreztem ahogy a kezemben jön felfele az altató! Mind a 2 műtétnél! Mikor az alkarom tetejéhez ért ez a fura fájdalom a karomban, onnantól kezdve nem emlékszem semmire :) 10 perc volt öszvissz a műtétem, de úgy éreztem magamat, mintha 12 órát aludtam volna. Hihetetlenül jó érzés volt. Persze ez csak ez én meglátásom :)

A tesómat mikor altatták, ő pont az ellenkezője volt, ő is érezte a karjában ahogy jön felfelé, de mikor felkelt elkezdett hányni...

Kinek hogy :S

Szorítok neked, ha éppen műtét előtt vagy! Egyáltalán ne félj tőle!

Üdv. Szabi

2009. okt. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%
Akit a "nyelőcsövébe" intubáltak, annak üzenem (14:39esnek), csoda, hogy nincs a hullaházban és az orvos pedig börtönben. És még ő oszt másokat, hogy hülyeségeket írkálnak...
2009. okt. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%
utolsó: ott a pont :D
2009. okt. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
65%

A világ legjobb dolga az altatás, legalábbis én ezt tapasztaltam!

Rögtön elaludtam, nem úgy volt, hogy no majd most alszok el már majd leragad a szemem egyik pillanatról a másikra.

1 órás műtét volt utána felébresztettek áttettek egy másik ágyra betoltak a megfigyelőbe ott aludtam 1 órát, aztán már teljesen fel voltam, ami rossz volt: utána napokig köhögnöm kellett azt hittem szétmegy a vágásom!

Műtét után 2 órával már kimentem a wc-re nem szédültem nem volt hányingerem. Életem legszebb élménye volt!

2009. okt. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Előtte semmilyen furcsa érzés nem volt. Néztem a monitort, hogy milyen a szívverésem, aztán csak hirtelen elaludtam. Nem is emklékszem olyanra, hogy álmosnak éreztem volna magam. A műtét után kegyetlen rossz volt, bejöttek szüleim, de alig bírtam kinyitni a szemem.
2009. okt. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!