Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Körömvágás jobb kezeseknek...

Körömvágás jobb kezeseknek jobb kézről hogyan?

Figyelt kérdés
23 éves f vagyok. Szégyen ide vagy oda, eddig lerágtam. Egyszerűen nem bírom bal kézzel levágni a jobb kezem ujjairól a körmöt. Ti hogyan oldjátok ezt meg? Idővel bele lehet jönni vagy más módszert alkalmazzak?

2013. jún. 27. 21:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem gond bal kézzel levágni, de ha nagyon nem jössz bele, akkor reszeljed! A rágás tényleg a legrosszabb megoldás...
2013. jún. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Körömcsipeszt használok, mert azt könnyebb beigazítani. a jobb kezemen úgy vágom, hogy bal kézben fogom a csipeszt, a jobb kezemen a körmömet beillesztem, és bal kézzel csak összenyomom a csipeszt.
2013. jún. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 acelsziv ***** válasza:
100%
gyakorold. Bele fogsz jönni. Csak legyél óvatos :D
2013. jún. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

1. Reszelés lesz.

2. Csipesszel egész jó lett, most vágtam le vele, de következő alkalmakkal reszelni fogom inkább mert nem tetszik, hogy a csipesz miatt repkednek a körmök.

3. Inkább nem, köszönöm.


Reszelni milyen gyakran szokták? Naponta ajánlott?

2013. jún. 27. 21:42
 5/13 poiu ***** válasza:
100%
Én is csipeszelek, kint, vagy a mosdó fölött. (Nem röpköd ha kesztyűt húzol előtte :-)
2013. jún. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Naponta? Max ha van hozzá türelmed :) Én lány vagyok és hetente szoktam. Egyébként pont úgy kell vágni, mint balkezesnek a balkezét. Én még azzal is szenvedek, hogy nem az én oldalamra van kiképezve az olló.
2013. jún. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os! Jót mosolyogtam. Aranyos vagy! Szép estét! :)
2013. jún. 27. 22:53
 8/13 anonim ***** válasza:
7%

#6 biztos szőke vagy. Miért nem használsz akkor csipeszt, vagy veszel balkezes ollót a balkezesek boltjában?


Kérdező, én sem szeretem repkedő körömdarabokat, de reszeléskor is ugyanannyi elhullik, csak finom por formájában. Azt csak porszívózni lehet.

2013. jún. 28. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
8-as, szőke te lehetsz, mert azt írtam, hogy hetente szoktam reszelni a körmeim és egyébként ha vágom, akkor szenvedek. De nem vágom, ezért nem ruházok be egy balkezes körömvágó ollóba sem.
2013. jún. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
6-os. Az egész világot jobbkezesek alapították. Csak mi balkezesek vagyunk a kakukktojások.Én 30 éves koromra tanultam meg a kenyérvágó késsel jobbkézzel vágni majdnem egyenesen. Van még mit finomítani, de ha valamire rákényszerülök, azt megcsinálom(csak még nem tudtam belőni, melyik lenne a hét napjai közül optimális körömvágáshoz. Mert a hosszú köröm az beleakad a hajba, edénybe, bútorba, mindenbe. És azért nekem meg rövidek az ujjaim, apáméihoz képest).És a jobb kéz nekem pont a Nem Domináns kezem. Így kicsikét még ügyetlen vagyok(habár vasalni viszont jobb kézzel tanultam meg, de ugyanúgy tudok a ballal is, attól függően, hogy melyik oldalt van a vasaló bedugva a 220-ba.
2019. aug. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!