Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A héten érettségizem és ki...

A héten érettségizem és ki vagyok készülve idegileg. Hogyan nyugtassam meg magam?

Figyelt kérdés
már annyi csokit meg mindent bezabáltam,hogy eszméletlen de mégis ideges vagyok,sirok stb. Nem tudok megnyugodni.Mit tegyek???
2008. jún. 23. 13:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős.. :) Én múlt héten érettségiztem. 3 napot tanultam rá. A 2. nap estéjén kiborultam, hisztiztem, meg minden. Könyvundorom volt. Aztán kibőgtem magam, és rámszállt valami "esélytelenek nyugalma"-érzés. Az érettségi napján egyáltalán nem izgultam, na jó, mikor feleltem, akkor igen. Egyél sok szőlőcukrot. Tarts pihenőket. Ez "csak" középszint, a tanárnak sem érdeke, hogy rosszul vizsgázz, és segíteni fognak! A felkészülési idő pedig rengeteg (min. fél óra)!


Én a töri tételemet ekkor "tanultam meg", mert pont amit húztam, át sem néztem előtte. A források nagyon jók hozzá, és térkép is van (irodalomból pedig szöveggyűjtemény, művek).


Mindenből 5ösre vizsgáztam.


Sok sikert!!!!

2008. jún. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne csokit egyél... az csak némi székrekedést okoz, ami meg kellemetlenséget, és így tovább... a végén még aranyered lesz egy érettségi miatt!

Szóval:

1. úgyis tudod az anyagot, különben nem lennél ideges ;)

2. párologtass a szobádban citromfűolajat, az nyugtat és segíti a tanulást

3. feküdj hanyatt, ne gondolj az érettségire! hunyd le a szemed, és a lábujjadtól kezdve haladj végig az összes testrészeden lentről fölfelé, mindegyik testrészednél maradj pár lélegzetvétel erejéig, amíg nem érzed, hogy ellazult. Így haladsz egészen a fejedig. Mikor végigértél a testeden, akkor próbálj meg semmire nem gondolni, csak arra, hogy lélegzel. És lazíts! Erre a műveletre szánj legalább fél órát, de akár egy egész órán át is így maradhatsz. Nagyon jó, hidd el, nagyon el tud lazítani, ha odafigyelsz. Én most a szigorlat előtt csináltam, és négyes lett!

4. Kérd meg valami jókezű ismerősödet, hogy masszírozza meg a válladat és a nyakadat, ugyanis a feszültség ott gyűlik össze. Addig masszírozza, amíg a csomó fel nem oldódik.


Na ennél többet én sem tudok, de ennyinek már hatnia kell!

;)

2008. jún. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

én holnap érettségizem...ha nem vok ideges/inkább picit feszült,akkor megbukom?:/

tarts ki,próbálj másra koncentrálni,menj,egyél 1 fagyit,stb

mikor lesz a nagy nap?

2008. jún. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Holnap van a nagy nap :) na meg 2 hétig tart :(
2008. jún. 23. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!