Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kell beutaló hematológiai...

Kell beutaló hematológiai vizsgálatra? A vérvétel, ugye a labor vizsgálat nem mutat ki mindent, a hematológiai vizsgálat részletesebb nem?

Figyelt kérdés
Én egy kicsit nehezen kapok levegőt, de elméletileg semmi légúti problémám nincs, laborvizsgálat sem mutatott ki semmit. Ugye a hematológiai vizsgálattal ki lehet mutatni, hogy a vér elegendő oxigén szállít-e. Vagy, hogy van ez az egész, mi az a hematológia, olvasgattam róla, de lehet nem értem. :)
2013. jún. 29. 09:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Ha csak az érdekel, hogy eléggé oxigenizált-e a véred, ahhoz nem kell haematológus, ez nem feltétlen az ő asztaluk. Ehhez oxigén szaturációt néznek artériás vérből, ez adja a legpontosabb eredményt. Nekem kórházban a véroxigént pulzoximéterrel mérték (egyszerűen csak az ujjamra rakták a kütyüt), azzal meg a legegyszerűbb. Érdeklődj a háziorvosnál, hogy ambulánsan hogy megy ez, de nem haematológia lesz belőle szerintem.
2013. jún. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ez melyik osztály vagy hol találom meg? Te milyen indokkal, tünettel mentél ilyen vizsgálatra?
2013. jún. 29. 17:10
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálam szülés után akadtak problémák, ezért vizsgálgattak, és a vérgáz vizsgálat is köztük volt. Szinte minden osztályon van pulzoximéter, mert bármikor felmerülhet légzési zavar, és ezzel a leggyorsabb ellenőrizni, mekkora a baj. Még otthoni használatra is lehet vásárolni, mint egy vérnyomásmérőt például.

Amúgy a háziorvos beutalhat olyan vérvételre, ahol kapilláris vért vesznek pl. ujjbegyből, és a laborban meghatározzák a vér oxigén, széndioxid, bikarbonát szintjét. Ezt tudom javasolni, jobb ötletem nincs, mert ahogy írtam, nekem már kórházi bennfekvés alatt nézték ezt, nem kellett külön beutalni.

2013. jún. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!