Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Aspirin protect helyett...

Aspirin protect helyett Astrix-ot javasoltak a gyógyszertárban, hogy u. az a hatása csak olcsóbb. Szerintetek maradjak az elsőnél vagy válasszam a gysz-tári ajánlatot?

Figyelt kérdés

2013. jún. 29. 17:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Aspirin pr. vagy Plavix!Én a Plavixhoz ragaszkodnék.Neurológus mondta-szó szerint-hogy a Plavix kellene a mamának,de szedje inkább az Astrixot,mert az olcsóbb. ?! Kérdeztük,hogy az áron kívül mi a különbség.Ja,hogy az Astrix hatóanyagai 28x gyengébbek a Plavixénál,ők úgy szokták,hogy kezdik az Astrix-szal és ha a kedves beteg kapott egy-két agyvérzést,mert nem eléggé véd,akkor jön a Plavix....Szó szerint ezt mondta,úgy hogy én is eü-s vagyok,tehát tudta,hogy nem tud úgy megvezetni.Mondanom sem kell,megvettük a Plavixot.

DE!!Nem minden eset egyforma,függ a betegségedtől,korodtól,stb.A kezelőorvosoddal beszéld meg!A gyógyszerész kötelességből ajánl olcsóbbat,hasonlót.Nem azt mondom,hogy az Astrix rossz,de nem mindig elég.Ha Aspirint javasoltak,maradj annál!

Életkristályt kérj a gyógyszertárban,kissé drága,de jó!Nekünk belgyógyász főorvosnő ajánlotta,szóval nem kuruzslás.Guglizz rá esetleg!Gyógyszer mellé is jó,nem zárja ki a hatást!

Remélem segítettem:)

2013. jún. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Első: Nem tudom az orvosod honnan szedett ilyet.

Az Astrixban 100 mg acetilszalicilsav van. Az Aspirin protectben meg ugyanaz, 100 mg acetilszalicilsav. Akkor mi is lenne a különbség az erősségében?....

2013. jún. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A Plavix meg más, annak más a hatóanyaga. Abban clopidogrel van...


De az Aspirin protect és az Astrix ugyanaz...

2013. jún. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A clopidogrel és az acetilszalicilsav hatása ugyan az:mindkettő gátolja a vérlemezkék összecsapódását.Az acetilszalicilsavnak van még egy enyhe gyulladásgátló hatása is.

Az esetek nagyon nagy részében egy orvos azért ajánlja pont AZT a gyógyszert,amit,mert épp volt nála egy orvoslátogató gyógyszerügynök és másfél órán át "térítette",hogy most az ő cégük gyógyszere a menő,azt kell felírni.Egy kis ajándék és az orvos meg van véve egy időre,míg nem jön a másik ügynök.Rengeteg gyógyszer van a piacon,ami egy és ugyan az,csak a fantázianevük más,a gyátójuk tér el.

Minden esetre nem könnyű betegnek lenni,mikor mindenfélét szedne az ember,hogy jobban legyen és akkor még ilyen problémákba is ütközik,hogy jól megavarják.

2013. júl. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!