Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gyengébb állóképességű vagyok;...

Gyengébb állóképességű vagyok; miért nem fejlődök?

Figyelt kérdés

20 vagyok.

Gyermekkorban meg tinikorban pár évig gyógytornáztam (enyhe) gerincferdülés miatt, illetve sokat játszottam a szabadban.

17 éves korom óta néha itthon csinálom a megjegyzett gyógytornás gyakorlatokat, vagy kocogok 2-3 km-t (6-7 perc/ 1 km), vagy úszok (1,5-2 km/ 3/4-1 óra), esetleg bringázok (20-30 km).

Egy hétre átlagosan 2-3 nap jut, amikor mozgok valamennyit.


Nagyon sok ember van a baráti ismerősi körömben, akik nem mozognak. Vagy egy hónapig kocognak ketten, de aztán feladják, vagy két hónapig kondiznak és feladják, vagy egyáltalán nem veszik rá magukat semmire se.


Mégis többet bírnak, mint én.


Gyenge kisbaba voltam. Lehet azért vagyok most is gyenge, mert életem során amennyit mozogtam, szintentartásra volt elég, erősödésre nem?

Azért amit csinálok, az már több a semminél, tehát van már hatása az egészségre? Mondjuk kérdezem úgy, ha így folytatnám, akkor hosszú távon érezném a testmozgás pozitív hatásait?

Ha jobban megerőltetem magam, akkor fogok fejlődni is?


2013. júl. 2. 10:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint:

valószínűleg a táplálkozásodból adódóan nem vagy hajlamos a túlzott egészségre (ez a legtöbb emberre igaz!).


Nem csinálsz spéci edzést, csak némi futást és tekerést, a gyógytorna jó de nálad valószínűsítem, hogy ez hátizom erősítésben merül ki. Hát ez meg ennyit ér.


A valódi gyógytornák a Jóga, Qigong gyakorlatok és a Pilates, Callanetics.

Az erős emberek komoly erősítéseket végeznek, vagy komolyan csikungoznak, jógáznak, harcművészettel foglalkoznak. Hogy erősek legyenek. Kis futástól és tekeréstől senki sem lesz erős, ezekkel az edzésekkel látod mennyit érhetsz el. Vagy növelned kell az intenzitást és az edzéssűrűséget, vagy változtatnod kell az edzéseden.


Úszol is, az úszás jógával kiegészítve jó lehet, de az úszás legyen akkor intervallumos, ne lassú kacsúsztatás hanem izommunkával járó edzés! :) És mellé tradicionális, komoly jógát kell keresni ami rendben tartja a szerveket, energia rendszert, hormonrendszert, egészséges (zöldség-hús alapú) táplálkozással nagy változásokat érhetsz el. Ez így lenne az a bizonyos 'egsészséges életmód'. A táplálkozás is fontos, az edzés is fontos, sőt igazából még lelki részei is lennének amik tovább bonyolítják.

2013. júl. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Direkt nem az egészségesen élőkhöz hasonlítottam magam...


Azokkal, akik ugyanígy rendszertelenül étkeznek, ugyan otthon rendesen főznek náluk többnyire, de a meleg kajás főétkezéseken kívül össze-vissza, műfelvágottak, stb... Ilyenekkel hasonlítottam magam.

Vitaminban többet fogyasztok talán némelyiknél, a folyadékbevitelre is igyekszem figyelni.


És ők nem mozognak semmit, max. időszakonként heti egy kosarazás, vagy évi egy hónap kocogás.


Tehát étkezés kb. ugyanaz, mozgás az én részemről több.


Ezekhez képest vagyok mégis gyengébb.

2013. júl. 2. 10:42
 3/8 A kérdező kommentje:
Torna során pedig igyekszem combra, vádlira, karra, hátra, hasra erősíteni.
2013. júl. 2. 10:44
 4/8 poiu ***** válasza:
Lehetsz vérszegény. Lehet szívproblémád. Lehet lelki bajod, ha 20-30 km canga neked kevés. Szerintem nem kevés.
2013. júl. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Vérszegény nem vagyok. Másfél illetve három éve volt vérkép csináltatva.


Nem tudom, mi kevés és mi nem.

Ha nem hasonlítom magamat, akkor vagy meg fogok elégedni egy olyan eredménnyel, ami egy nagy nulla és nem fogok fejlődni. Vagy elégedetlen leszek egy egyébként jó eredménnyel.


Nem tudom, amit csinálok, ér-e valamit, és mennyi plusz kell, ha tényleg fejlődni akarok.


Szeretnék némi útmutatást...

2013. júl. 2. 10:51
 6/8 anonim ***** válasza:

Én edzésmódot váltanék. Útmutatást edzéshez találsz, illetve nem véletlen ajánlottam olyan speciális edzéseket mint a Jóga, Qigong stb.


Az elégedetlenkedés nem jó. Ha te a magad útját szorgalmasan, lelkiismeretesen követed, akkor nincs okod elégedetlenkedni! Az elégedetlenkedés már lelki problémákat okoz csak, fölösleges.


Állíts össze jobb edzéstervet, és írd le hogy konkrétan miben tűnsz gyengébbnek mint mások mert ha 20-30 km-t tekersz akkor fizikailag, állóképességileg 'gyenge' ugyan nem lehetsz.

2013. júl. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

15 km/h sebességgel tekerek és 30-35 km elfáraszt már.

Más 20 km/h-val megy 50 km-t, és talán kicsit megérzi. Ez a 'más' olyanokat takar, akik nálam kevesebbet mozognak.


A 2-3 km futásom 6 perces kilométerekkel azoknál mindenképpen jobb, akik két évente egyszer futnak. De aki elkezd, az két hónap alatt lepipál.



Remélem, nincs szívproblémám.

2013. júl. 2. 11:14
 8/8 anonim ***** válasza:
vannak bivaly erős emberek, és vannak gyenge életenergiával rendelkezők. Te ilyen vagy. Nem baj inkább járj Piláteszre, hogy a gerincferdülésed ne romoljon. Pilátesz az állóképességedet is fokozni fogja
2013. júl. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!