Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valaki tud mondani arra, hogy...

Valaki tud mondani arra, hogy a szívem miért kezd el hevesen verni?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, de már nagyon sokszor fordult az elő, hogy az egyik pillanatról a másikra nagyon gyorsan elkezdett verni a szívem. Szinte már a torkomban éreztem a lüktetést és ilyenkor egy picit meg is szoktam szédülni. Ez az egész úgy 30-45 másodpercig tart aztán minden rendbe jön. Hetente 1-szer 2-szer fordul elő pl amikor ülök vagy lefekszek, mozgás közben még nem tapasztaltam.

A másik problémám meg az, hogy ha a bal oldalamra fekszek vagy próbálok aludni akkor kellemetlenül el kezd nyomódni a szívem sokszor a levegő is beragad ami aztán végképp fájdalmas szóval inkább jobb oldalamon alszok :D.

Sokszor előfordul az is, hogy hirtelen felkelek és az összes vér kiszáll a fejemből ekkor minden elsötétül úgy 5 másodpercre, de ez gondolom mindenkinél van így csak nem tudom, hogy lehet-e valami köze ahhoz amit fent leírtam.

Voltam dokinál azt mondta nincs semmi baj. Van itthon pulzusmérő amihez nem értek nem tudom mi a normális nekem örülnék, ha valaki meg tudná mondani.

185cm magas vagyok 70kg.



2013. júl. 2. 18:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Extrasystolénak hívják a hirtelen "beütéseket",amit gyakran kísér rohamokban jelentkező szapora szívműködés(paroxizmális tachycardia). Ezeket érzed,amikor a szíved a "torkodban dobog". Ilyen néha mindenkivel előfordul,leggyakrabban pszichés alapon van. Persze lehet szervi betegség is az oka,de ezt csak kardiológiai,labor(pajzsmirigy)vizsgálattal lehet megmondani. A korod szerinti a normális szívműködés 70-90 között van,de 100-ig még elfogadható. A "rohamok" alatt lehet a pulzus akár 130-140 is. Próbálj meg a háziorvosodtól EKG,kardiológiai vizsgálatot kérni.
2013. júl. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sportolsz eleget?
2013. júl. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Persze. Igaz elég sokat ülök. Iskolában volt heti 5 tesi órám + itthon is mozgok vagyis inkább kondizok 30 percet naponta.


Köszönöm a választ az elsőnek :)

2013. júl. 2. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!