Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A marihuána fogyasztás tényleg...

A marihuána fogyasztás tényleg "csak" lelki függőséget okoz?

Figyelt kérdés
Úgyértem a füves cigi-függőség olyasmi mint egy rossz szokás, pl a körömrágás? Jó nyílván sokkal károsabb, de azt olvastam, hogy fizikai (testi) függőséget nem okoz, mint a többi cucc. Ez igaz? Az egyik barátom függő, és érdekelne, hogy mennyire vészes a dolog, könnyű-e leszoknia (leszoktatni) róla.
2010. febr. 1. 22:03
 1/10 anonim ***** válasza:
16%
Azt nem tudom, hogy függővé tesz-e, de az biztos, hogy maradandó agyi elváltozásokat okoz. Nem annyira "light drog", mint sokan hiszik.
2010. febr. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
Egy tunya, céltalan, lusta, memóriazavaros ember lesz belőle, akinek az esze akörül forog, hogy mikor lesz cucc, mikor tudunk megint beszívni. A folyamatos füvezés nem ad plusz élményeket, egy idő után az ember nagyon hozzászokik, baromi sokat elszív (=drága), és semmi produktív dolgot nem művel, csak röhögcsél, bambulja a tévét, és zabál. Az sem igaz, hogy a művészi megnyilvánulásokhoz fű kéne, az ember tisztán jobb dolgokat tud alkotni... Ha valaki keményen spanglizik, akkor a megszokás miatt elég nehéz leszoknia, kb. olyan, mint a kávézásról vagy a dohányzásról leszokni.
2010. febr. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Kedves Második válaszoló!

Honnan tudsz Te ennyire pontosan mindent erről? Olyan hihetetlen, de szó szerint mintha a barátomról írtál volna. Jellemzőbben le sem lehetett volna írni!!! Esetleg tudnál segíteni abban, hogy én mit tehetnék az Ő érdekében? Nagyon közel állunk egymáshoz, és sokmindennel próbálkoztam már, de csak szent ígérgetéseket és fogatkozásokat kapok..., másnap meg megy minden ugyanúgy... Attól tartok, hogy ennek nem lesz jó vége!

2010. febr. 1. 22:19
 4/10 anonim ***** válasza:
15%
Ha kifogy a pénzből átszokik a piára, gyógyszerekre sajna az ilyen embereken nem lehet segíteni.
2010. febr. 2. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Azért tudom ennyire, mert én is benne voltam, és nekem is vannak ismerőseim, akik benne vannak. A válasz nagyon nehéz. Először is, ha nem tudod kiszakítani a spanglizós környezetből, akkor inkább felejtsd el. Egyszerűen olyan erős ez a pszichológiai nyomás, és a füvesek olyan jól, tudományosan megindokolják maguknak, hogy miért kell szívni, hogy csak kiröhögnek és hülyének néznek az érveiddel. Azt persze nem látják be, hogy tényleg függővé váltak valamitől. Sajnos ha az ember nem un bele a végtelen körforgásba, hogy mindent, mindenkor beszívva, és nem vágyik valami többre, jobbra, akkor csak egy sokkoló eset (pl. egyik társuk halála, egymás lehúzása, átverése, társaság szétesése) fogja tudni kiábrándítani a dologból. Egyébként a legtöbb embernek huszonöt-harminc éves korára benő a feje lágya és kinő ebből a tépjünk be mer az marha jó dologból, és megmarad afféle rekreációs, élvezeti cikknek, amire való. (Persze így is jó sok évet veszteget el, amit hasznosabban is tölthetett volna.) Na aki még ezután sem tud túllépni ezen, azzal van gáz.
2010. febr. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ahhoz h függőséget okozzon ahhoz olyan körülmények kellenek. (szarok) Ha úgy fogod fel h a füvezéstől jobb lesz az életed akkor rászokhatsz. Ha úgy fogod fel h általa egy olyan világba kerülsz ahol jobb az nem előnyös. Akkor kiszolgáltatottá válsz. Akkor a fű eszköze lesz eme világból való elmenekülésednek. Életed a fűfogyasztásra fog koncentrálódni.


Amúgy viszont lehet tudattágító hatása pl h ráébredsz olyan dolgokra amik eddig tudattalanok voltak számodra. Szerintem eme tulajdonsága igazán figyelemreméltó - úgymond. De kevesen vannak akik ezért tépnek. Inkább csak azért mert 'jó buli'. És ha egyszer-egyszer csinálod sztem akkor nem leszel függő. Akkor nincs az az inger h >>hiányzik<< a fű. (Az első esetben azért van mert ott szükségletté/nélkülözhetetlenné válik - 'lelki függőség')


" Jó nyílván sokkal károsabb" = propaganda

2010. febr. 7. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondom, hogy nekem semmi bajom a fűvel. Amikor a cigány szívja és ő fa*sza gyerek akkor igen, az megvetem. De nekem a rasztákkal semmi bajom. Be vannak lassulva, ,,tunyulva", ja de és akkor mivan. Ők így érzik magukat jól. nyugodt emberek. Láttatok már valaha valakit aki a fűtől kötekedett? Az nem létezik!
2010. márc. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha ésszel fogyasztod, mint az alkoholt akkor nincs gond. Ha valamelyiket túlzásba viszed az gáz...Egyébként már olyan koncentráció van a sima fűben is hogy okozhat fizikai függőséget, mert erősebb az anyag mint régen volt. De a lelki függőség sokkal veszélyesebb és nehezebb lekűzdeni, tehát ne erre apellálj!
2010. ápr. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Teljesen igaz hogy csak lelki függőséget okoz! Megválni meg meglehet tőle csak nagy akaraterő és támogatás kell(pl.:szülők-barátok)
2010. szept. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

NEM!

Én megtapasztaltam... hihetetlen ingerlékenység, rossz közérzet, kedvetlenség, hányinger, hasi diszkomfort, bizonytalanság stb. 4. nap fű nélkül. Amúgy keményen függő vagyok (napi több spangli azaz 1-1,5 g).

Hálistennek olyan a munkám, hogy szívhatok közben.

Magánéleti nehézségek miatt, "menekülésképpen" szoktam rá. (Általában ez van másnál is.) Nem vagyok rá büszke! Mértékkel lehet szívni, de NE SZOKJATOK RÁ!!!

23F

2019. ápr. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!