Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tényleg teljes sötétségnek...

Tényleg teljes sötétségnek célszerű lenni alváskor vagy ez nem változtat semmin?

Figyelt kérdés
régebben olvastam (de ne oltsatok le ha hülyeséget beszélek) hogy alváskor teljes sötétségnek kell lenni mert csak ilyen sötétben termelődik a szervezetben valami hormon..vagy valami ilyesmi volt. van ebben valami igazság vagy hogy is van ez? nekem világít a digitális vekker számai, a dvd lejátszó felirata és a net modemén az a pár led, ezek baj ha "világítanak" éjszaka? (nincs teljes sötétség)
2009. okt. 17. 23:05
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Jól olvastad, a melatonin hormon termeléséhez jó, ha sötétben alszol, valamint csendben.

A kis digitális világítások nem számítanak, az nem ad látható fényt, maximum az elektroszmog miatt káros, én pl. ezért áramtalanítom estére a számítógépet és TV-t.

2009. okt. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%

én évek, vagy inkább évtizedek óta tv mellett alszom, nem csak világít, de még szól is.

a melatonin termelést hazavágja, de annak sajnos már úgysincs semmi haszna, mert nem akkor alszunk, amikor besötétedik, és nem addig, amíg világosodik, hanem ahogy a munka diktálja. szóval inkább a munkarend az, ami nem emberhez méltó, nem az éjszakai fény. :)

2009. okt. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Valóban jobb aludni,teljesen sötét szobában.De az pár fény nem zavaró.Bár én a helyedben csak az órát hagynám áram alatt.A net meg a digitális lejátszó káros sugarat bocsát ki,és feleslegesen fogyasztja az áramot.
2009. okt. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm, nemsokára kapok egy sólámpát, az elvileg hatástalanítja majd az elektronszmogot a szobában, remélem.
2009. okt. 17. 23:12
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
Ha valaki világosban alszik, akkor megnő az esélye a ráknak, ugyanis a melatoninnak rákmegelőző szerepe is van.
2009. okt. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
rákkeltő a f.szom. :) mondjuk mindegy, már úgyis összegyűjtöttem a temetésemre a pénzt régen, félre van rakva.
2009. okt. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%

Ne kezdejetek veszekedni:) Most láttam, mit írtatok s utánaolvastam egy kicsit. Szóval ha sötét van, akkor az agyban lévő tobozmirigy több melatonin-t termel. S reggel ha például nagyon süt a nap, akkor azért kelünk fel, mert fény hatására kevesebb melatonin-t termel. Láttam egy terméket: [link]

Szerintetek ezt mindenki használhatja? nem lesz baja?

2009. okt. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
84%

Egyetértek az előző válaszolóval teljes mértékben..:)

Nálam úgy van hogy utálok teljes sötétségben aludni..Kb. kb. 20 centis lyukat hagyok a redőnyön hogy világosabb legyen és bevilágít az utcai lámpa fénye.

2009. okt. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én csak teljes sötétben tudok aludni.
2009. okt. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!