Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehetséges ez? Komolyabb...

Lehetséges ez? Komolyabb bajom is lehet ha ilyen gyorsan romlik az állapotom?

Figyelt kérdés
1 éve hagytam abba az intenzív sportolást. Versenyszerűen kajakoztam, lovagoltam. 5 éves korom óta sportoltam rendszeresen, versenyszerűen, majdnem napi szinten. Most viszont a suli miatt abba kellett hagynom mert érettségire készültem. És ezután se tudom az iskola miatt hogy mi lesz tovább. Nyári munka miatt volt orvosi vizsgálat, ahol az orvos 140-es vérnyomást mért. Esküszöm semmi fizikailag megterhelőt nem csináltam, hogy ennyi legyen. Azt tanácsolta, hogy mérjem meg otthon is. Tovább tapasztalt valami hörgő hangot a szívem mellett a tüdőmnél. Nem vagyok ebben szakértő, de minden irányban. Hazajöttem. 1 órát feküdtem a medencében, aztán megmértem a vérnyomásom. A vérnyomás 120 a pulzus viszont 92 volt. Úgy, hogy előtte feküdtem 1 órát. Aztán ha most megmérem magamnak, percenként 20-at mérek magamnak. Lehetséges ez? Kicsit megijesztett.
2013. júl. 10. 17:14
 1/1 Szonjus ***** válasza:
140es vérnyomás és 92es pulzus lehet az idegesség miatt is, ha az orvos nem aggódott nagyon, nem lehet semmi különleges, ha nagyon aggódsz kérj EKG-t, ha komoly lenne a baj akkor éreznéd. A pulzusomat én se tudom rendesen megmérni.
2013. júl. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!