Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha gyógynövényből készítek...

Ha gyógynövényből készítek forrázatot, keverhetek hozzá cukrot és citromlét az elviselhetőbb ízért?

Figyelt kérdés
2013. júl. 22. 18:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy nem szabad ízesíteni cukorral, mert nem lesz meg a hatása. Én csak simán citromot facsarok bele (igazi citrom, nem bolti gagyi citromlé). Nem valami kellemes az íze így se de a hatás kedvéért megiszom.
2013. júl. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Maximum citrom.
2013. júl. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, lehet. Amely gyógynövényeket ismerem, egyiknek sem fog csökkenni a hatása a cukor miatt. Egyszerűen nem tud vele reakcióba lépni, így ugyanazok a hatóanyagok jutnak a szervezetedbe.

A citrommal már akadhatnak gondok, a citromsav bizonyos lúgos kémhatású összetevőkkel reakcióba léphet, csak nem tudom, hogy a közismert gyógyteákban vannak-e ilyen citromsavra érzékeny összetevők.


Szóval ha mással nem, cukorral mindenképp édesítheted!

Vagy esetleg mézet is tehetsz bele a cukor helyett/mellé, az még egészségesebb is.

2013. júl. 23. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!