Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Rám akarják erőltetni a...

Rám akarják erőltetni a fogamzásgátlót. Hagyjam?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok és az utóbbi időben nagyon kipattanásosodott az arcom. A bőrgyógyászom írt fel gyógyszert, amíg azt szedtem gyönyörűen letisztult az arcom, de azt nyáron nem lehet szedni, mert fényérzékeny. Először a nőgyógyászom javasolta a fogamzásgátlót, most meg a bőrgyógyászom nagyon erőlteti, de én egyeltalán nem szeretném. Ráadásul az egyik legrosszabbat írta fel a nőgyógyász és azt mondta, hogy fél évig lehet szedni. Mi legyen?

2013. júl. 24. 18:47
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Félek a fogamzásgátló mellékhatásaitól meg attól, hogy ha fél év után leteszem újra csúnya lesz az arcom.
2013. júl. 24. 18:48
 2/12 A kérdező kommentje:
Azt még hozzátenném, hogy mindketten magándokik szóval eléggé megbízhatóak.
2013. júl. 24. 18:49
 3/12 anonim ***** válasza:
kérdezz meg szerintem más nőgyógyászt is(esetleg sztk-ban vagy kórházban, akihez területileg tartozol). nekem csak annyi bajom volt a fog.gátlóval(amit szintén rám erőltettek)hogy megindult a tejelválasztásom. ha nem muszáj inkább ne szedd, pláne ha nincs is partnered amiért még érdemes is lenne szedni.
2013. júl. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
semmiképp ne hagyd mert később jobban megszivod komolyabb dolgokkal mint pl pattanásos arc :/ inkább keress egy jó kozmetikust, bőrgyógyászt, Ilcsis termékeket. Én 4 évig gyógyszert szedtem, abbahagyás után még fél évig volt mensim, utána elmúlt, (19 évesen) aztán muszáj voltam újra elkezdeni, különben soha nem menstruálnék... és a többi dolog, h lehet gyerekem se lehet. Méhszájsebem is volt, arra is azt mondta a doki könnyen meglehet h a gyógyszer okozta (műteni kellett 22 évesen) most 5.5 éve szedem, és 3 éve állandó hüvelygombám van.. (csak megjegyzem én azért kezdtem el szedni anno mert nagyon erős görcseim voltak, és csak 8 hónapig volt hatásos a gyógyszer a görcsök ellen, azóta évről évre jobban szenvedek)
2013. júl. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Neked kell eldönteni. Én nem szedném. Ugyanis a legtöbb esetben ababhagyás után még rosszabb lesz, mint előtte. Bnőm is így járt a Dianéval (gondolom neked is azt írták, vagy vmelyik generikumát, pl. a Cypromixet). Abbahagyta, és olyan ragyás lett, hogy nem tudott utcára se kimenni, így elkezdte megint... a végtelenségig meg nem lehet szedni.

Más problémád nincsen, csak a bőröd? Nem vagy túl szőrös? Nem vagy elhízott? Nincs probléma a ciklusoddal?

2013. júl. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ne hagyd magad. Inkább kérd egy jó kozmetikus segítségét. Én nagyon megbántam, hogy el kezdtem szedni. Teljesen felborítja az ember hormonháztartását. Én erős szőrösödésre szedtem 4 évig. Saját döntésre abbahagytam és már 3 hónapja nem menstruálok (mikor ezzel soha nem volt gondom) és a szőröm is ugyan úgy erősödik vissza mint azelőtt.....szóval ha te is abbahagynád ugyan úgy pattanásos lennél mint előtte sőt nővéremnél még durvább lett a helyzet.
2013. júl. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Cypromixet kaptam. Nem vagyok elhízott meg szőrös sem, viszont a menstruációm rövid ideig tart.
2013. júl. 24. 19:15
 8/12 A kérdező kommentje:
Mondtam a bőrgyógyásznak, hogy nem szeretném szedni, de azt mondta, hogy ő sosem akarna nekem rosszat és nem mondaná, hogy szedjem, ha rossz lenne. Tényleg rendes és megbízható asszony.
2013. júl. 24. 19:17
 9/12 anonim ***** válasza:
még egy megoldás, ha felkeresel endokrinológust és ő is kivizsgál.
2013. júl. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Akartam hormonvizsgálatra menni, de azt mondta a nőgyógyász, hogy nem szükséges.
2013. júl. 24. 19:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!