Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől lehet rákos az ember?...

Mitől lehet rákos az ember? És kb mikortól nem gyógyítható már, illetve onnantól mennyi ideje marad az embernek?

Figyelt kérdés
Bocsi, lehet hülye a kérdés, csak nagyon laikus vagyok..
2009. okt. 23. 15:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%

szerintem arra, hogy mitől lehet nincs válasz, mert ha tudnák akkor talán már lenne ellenszere...

sok helyen írják már azt a dumát, hogy akik sokat szomorúak meg depressziósak azok hajlamosabbak a rákra, na most mivel én eleget vagyok az, erre nem is akarok gondolni... meg már mindenre rámondják, hogy ettől meg attól...

2009. okt. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem nincs olyan,hogy valamitől.Ismertem olyan embert,aki egészségesen élt,mozgott,nem ivott,stb.,és hasnyálmirigyrákja lett...,aztán olvasni olyan tüdőrákos emberről,aki életében nem dohányzott..

Persze ha rendszeresen sportolunk,egészségesen táplálkozunk stb.,akkor bízunk benne,hogy elkerül minket ez a kór,de csak reménykedhetünk.Ha rákot diagnosztizálnak valakinél,attól függ mennyi ideje van még milyen stádiumban van,van-e áttét a szervezetében vagy sem.Ha nincs,akkor műtéttel,kemoterápiával gyógyítható,még teljesen is.

2009. okt. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

egy elég közeli rokonom rákos---áttéttel,mindennel ami lehet


semmi baja nem volt soha,nem depresszios,nem cigizik,nem iszik,nincs megerőltető munkája,jol keres,szép felesége,2 gyönyörű gyereke van,rendezett családi élet,barátokkal,utazgatással,szép lakással,egészséges étkezéssel,normális testsullyal,ami kelhet...


és egy éve gyomorrák...

mitől? kitudja...

2009. okt. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
tehát valamiféle konkrét oka nincs? úgy értem pl. ha valamilyen anayagot túl sokat juttaunk a szervezetbe...
2009. okt. 23. 15:52
 5/15 A kérdező kommentje:
utolsó: sajnálom :( :( és gyógyítható még?
2009. okt. 23. 15:52
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

azt elfelejtettem, hogy egy doki mondta nekünk, hogy van egy gén ami a tüdőrákért felelős...egy vérvétellel meg pár szár ezer forint ellenében megvizsgálják a véredet Angliába ha elküldöd, és visszaküldik hogy ez a gén megtalálható e benned...magyarán ha egy szál cigit sem szívsz el akkor is a tüdőrák lesz az, ami a végét jelenti...


a másik meg a hajlam, meg az öröklés az is azért szerepet játszik sokmindenben


1. válaszoló voltam

2009. okt. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

áttét nem gyogyithato,főleg az ilyen nem

még vannak probálkozások,őssejt meg ilyen növények (nemtudom mik azok),de kb 10 orvos is azt mondta hogy már csak pénzkidobás...

harmincnemsok éves...


mellrákos rokon viszont van,akinek bár mellét levették,mondhatni hogy meggyogyult(kop-kop)

amig nincsenek áttétek,addig van esély...csak van amikor már akkor veszik észre,amikor már nem lehet mit tenni

2009. okt. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Az áttét sajnos nem


minden utólag jut eszembe sajnálom...


a másik pedig hogy az eperák az amin sehogysem tudnak segíteni, doki mondta hogy műtött egy hölgyet mikroszkópikus!!! ráksejt volt az epéjén nem telt bele fél év és meghalt a hölgy


1. válaszoló voltam ismét

2009. okt. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
rákos akkor lehet valaki, ha a (mivel laikus vagy) sejttermelésnél valami nem stimmel, ez születéskor rendellenességgel lép fel, születés után pedig ezt hívják ráknak, amikor a sejtek egy bizonyos csoportja rendellenesen viselkednek, túltermelnek bizonyos anyagokat
2009. okt. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
A konkrét okot nem lehet tudni, a tudomány mai állása szerint a sejtosztódásnál valami hiba keletkezik és a szervezet önmaga ellen fordul. hogy miért? ki tudja... vannak még bizonyos hajlamosító tényezők, minpl a tüdőráknál ugye a dohányzás, de ez sem lehet maygarázat arra, hogy akkor világéletében makkegészséges emberek, akik felmenői közt egyetlen rákos beteg sem volt, miért betegszik meg... ha még nincs áttét, akkor kezelhető, műtétileg kiszedik a daganatot, de a kiváltó okát megszüntetni nem tudják, ergó ezért mondják, hogy a rák egyelőre gyógyíthatatlan.
2009. okt. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!