Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kellemetlen a lábszagom. Mit...

Kellemetlen a lábszagom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Akármilyen 100%-os magyar pamut zoknit veszek, ha Adidas és egyéb márkás cipőket, ha kínait, ha bármilyet, mindegyikbe nagyon hamar kellemetlen a szag. Mi a jó "recept" erre?

2013. júl. 29. 20:49
 1/1 anonim ***** válasza:

Megoldást én sem fogok tudni adni csak elmondom, hogy hasonló cipőben járok...

Én egy ideig (kb 2 évig) csináltam, hogy a kimosott kiszárított cipőmet formalinos ronggyal átkentem belül, majd 1 napig dunsztoltam, és 2-3 napig szellőztettem. Sokáig megoldás volt, 2 hétig semmi szag, addig mostam-kezeltem a másik cipőm, és ment 2 hetes váltásban.

Aztán egyszer elakadt a módszer, 2-3 nap után elviselhetetlen szag volt... Így leálltam róla, ráadásul olvastam, hogy erősen rákkeltő anyag a formalin, így különösen befejeztem.


Áztattam a lában ilyen kotyvalékos fekete teába, nekem annyira az sem jött be, cserében a bőrkeményedést jól megfestette a lábamon úgy nézett ki, mintha rohadna :(((


Ami még bejött az a cipőbe szódabikarbóna éjszakára. Csak ku.rvára macerás. Az egy por, beleszórod éjjel úgy hagyod, teljesen kiszagtalanítja. Ellenben vízelvonó hatású így fa.szásan csurom vizes lesz a zoknid nap végére...


Legjobb lenen valami szandált hordanom, de munkavédelmi okból melóhelyen zárt cipő kell...


De valami tuti jó receptet én is elfogadnék.

2013. júl. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!