Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ma megyek ortopédiára, valószí...

Ma megyek ortopédiára, valószínüleg gerincferdülésem van és az egyik lapockám feljebb van mint a másik. Mit fognak ott csinálni? Tartanom kell valami műtéttől vagy csak egy sima vizsgálat lesz?

Figyelt kérdés

2013. júl. 31. 08:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha még nem voltál, akkor csak megvizsgálnak. Bár műtéttől nem kell tartanod. Az egyik ismerősömnek gerincferdülése van, és őt gyógytornára küldték.
2013. júl. 31. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Illetve hallottam valami fűzőről ami a felsőtestre van írva és ott egyenesíti a gerincet vagy ilyesmi.Ezt csak szimplán leméretezik és megcsinálják?Azt hiszem valami korszett a neve
2013. júl. 31. 08:12
 3/10 A kérdező kommentje:
Még nem voltam.A suliorvos se vette észre, csak amikor továbbtanulni mentem alkalmasságin derült ki..Ha műtét és injekció nincs akkor semmi gond..:D
2013. júl. 31. 08:12
 4/10 anonim ***** válasza:

Korzett, de csak akkor, ha az indokolt, ha enyhébb a gerincferdülésed, csak gógytornára küldenek. Műtétet előre meg szokták beszélni, ez biztosan csak vizsgálat lesz. Nem kell félned. :)

Engem is gyógytesire küldtek, voltak ilyen úszós órák is, elég érdekesek voltak. Tetszett. :)

2013. júl. 31. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát nekem elég durva mert nemtudom rendesen kihúzni magam az egyik vállam fentebb van és az egyik lapockám úgy 4-5 centivel hátrébb van mint a másik.Meg járni is olyan furcsa
2013. júl. 31. 08:16
 6/10 anonim ***** válasza:

És mit teszel ellene Te Magad , hogy ez mondjuk ne romoljon tovább?

Azért jobb esetben ennek nem a fűző a megoldása.

Mennyit úszol, mennyit sportolsz? Mivel itt a hátizmok megerősítése a legfontosabb.

Az orthopédiai vizsgálaton megnézik a gerincedet illetve azt, hogy az alsó végtagok egyforma hosszúak-e.

Gerinc röntgenre nagy valószínűség szerint el fognak küldeni, az eredménnyel ismét vissza fognak kérni kontrollra. Műtét, injekció nem lesz :).

Bocs, hogy így letámadtalak az első mondatokkal, de olyan szépen leírtad, hogy mi van a gerinceddel, de nem írtál semmit, hogy hú most aztán rajta vagyok, hogy ez ne legyen rosszabb. Az úszás a legjobb, fél oldali terhelést jelentő sportot / pl tenisz/ most ne csinálj. Iskolában jó a gyógytestnevelés, amit az egyik hozzászóló már írt is.

2013. júl. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Túlestem rajta. Jófejek voltak az orvosok.Először megállapította a bajt valamilyen konvex izé ferdülés a mit tudom én hol.Elküldött röntgenre, aztán visszamentem a lelettel, behívtak, gipszformát csináltak úgyhogy fűzőm lesz :D.Aztán ha rajtam lesz (kb.3hét) 1év mulva kontrol.

A fizikoterápiás doki meg szabadságon van úgyhogy szeptemberbe tudom csak elkezdeni a gyógytesit :/.Suliba tuti járni kellesz, már beiratkozásnál mondták.Itthon biciklizni szoktam, gördeszkázni, felüléseket csinálni.Ennyi kb.

Mostmár csak attól félek hogy a suliba kiközösítenek miatta, de hátha nem :D.Többen ledöbbentek hogy fűzőm lesz, én megmondtam hogy különösebben nem érdekel.Ha kell akkor kell akár akarom akár nem :D


Köszi mindenkinek a válaszokat :)

2013. júl. 31. 15:52
 8/10 anonim válasza:
helló, a salusba csinálták a fűződ?
2013. aug. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem.vidéken élek nem Pesten és egy sztk-ban csinálják :)
2013. aug. 5. 15:13
 10/10 anonim válasza:
és hogy haladsz a fűző hordással?
2013. aug. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!