Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az egyik barátom marihuána...

Az egyik barátom marihuána függő. Hogyan segíthetnék neki a leszokásban?

Figyelt kérdés

Sokmindent megpróbáltam már, nagyon sokat beszéltünk vele erről, mindig mellette állok, és meghallgatom. Ő mindig ígérget, hogy ez lesz az utolsó. Én 3 éve ismerem, de már régóta szívja, napi szinten szinte egész nap... Nagyon aggódom érte, mert teljesen tönkre teszi magát!!! Mindenki tőlem várja a segítséget, mert én vagyok a barátja. Már arra is gondoltam, hogy névtelenül feljelentem azt akitől veszi (csak néhány infóm van róla, a teljes nevét nem tudom), de félek, hogy kiderül, és én nagyon-nagyon ráfaragok...

Tanácsot kérnék, mit tegyek, egyáltalán kiderülne, hogy én jelentem be a rendőrségen az árust?


2009. okt. 24. 13:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Na, majd mindjárt jönnek a nagy okosok, hogy a fű az nem is árt. Előre szólok, hogy ne higgy nekik. Mert igenis árt ilyen mértékben, gondolom te is látod... Én is szívok néha, félévenként, ennyitől valóban nincs baj, de ha valaki napi rendszerességgel sokat... Annak csúnya vége lehet. Nem is fizikailag, hanem lelkileg. Teljesen beszűkül, érdektelen lesz az ember egy idő után, főleg, ha alapból labilis.

Szerintem először csökkenteni kéne, mert ha már több, mint három éve napi szinten intenzíven szívja, akkor tényleg rá lehet szokva. Az sem igaz, hogy erre nem lehet rászokni. Fizikai függőséget valóban nem okoz, de lelkit annál inkább.

Szóval beszélj a fejével, vedd rá, hogy először csak minden második nap, mondjuk két hét múlva már csak minden harmadik nap... És így tovább. Ha már csak havonta-kéthavonta szív, az még elfogadható, bár neki szerintem nem kéne annyit sem, mert még újra rákap.

Ha sehogy sem megy, elterelőre kéne vinni, mielőtt idegroncs lesz belőle.

Ha viszont nem is akarja abbahagyni, akkor reménytelen a helyzet...

Ha névtelenül jelented fel a dílert, akkor nem fog kiderülni. Csak SENKINEK ne mondd, hogy te voltál, még a legbizalmasabb embereidnek sem! Bárkiből lehet besúgó...

Sok sikert és kitartást kívánok!

Én is voltam ilyen helyzetben, sajnos nem tudtam segíteni. Remélem, neked sikerül!

2009. okt. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ! Nem hiszek a "nagyokosoknak", mert igenis a fűre is rá lehet szokni!!! És teljesen tönkreteszi az embert. Hosszú távú függőség esetén, tényleg egy emberi roncs lesz a fogyasztó, és lelkileg kivetkőzik önmagából... nem beszélve a krónikus alvászavarról, a köhögésről, és az emésztési parákról.

Lehet, hogy hülye kérdés, de mi az az elterelés? Olyan mint a leszokató (vagy mi)???

Annyira kétségbeesett és elkeseredett vagyok... :( aggódom érte!

2009. okt. 24. 13:39
 3/7 anonim ***** válasza:
67%

Az lehet hogy aggódsz érte de nem a te dolgod. Úgy is kiderül hogy te jelentetted fel az illetőt remélem úgy összevernek hogy anyád sem ismer rád. Kicsit kéne gondolkodni ahhoz hogy rájöjj, a helyzetről amiben a barátnőd van csak ő tehet, ha a dílerét kilövöd szerez majd másikat. Téged meg lehet elásnak élve..

Ha nincs erőd ahhoz hogy normális eszközökkel térítsd észhez ne tegyél SEMMIT.

2009. nov. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: Szánalmas kis alak vagy!!!!
2009. nov. 24. 14:12
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem nem én vagyok az hanem te. Nem én okoskodok bele mások életébe, nem én ugrabugrálok, mint egy kis nikkelbolha hogy magamnak jót csináljak, hanem TE. Önző, begyepesedett szánalmas kis görcs vagy ékes bizonyítéka annak hogy a homo sapiens sapiens az evolúció zsákutcája.
2009. nov. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Fizikai értelemben a fű nem okoz függőséget. Ez azt jelenti, hogyha a barátod valóban abba akarná hagyni, abba tudná. De valózsínűleg nem akarja, vagy lelki függőség alakult ki nála, ami nem olyan, mint a drogfüggőség, hanem inkább, mint egy rossz szokás, pl mint amikor valaki rágja a körmét..

Tehát ha tényleg abba akarja hagyni, de nem tudja, akkor ebben nagy valószínűséggel pszichológus, pszichoterapeuta tud neki segíteni, mert valószínűleg nem a fű az oka, hanem valami teljesen más lelki oka lehet.

Komolyan mondom, nem azért, mert én vagyok a nagyokos, aki szerint nem veszélyes.

Egyébként lelkileg kiegyensúlyozott egészséges emberekre valóban nem veszélyes...

2010. febr. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Milyen lelki okok okozhatják a függőséget?
2010. febr. 1. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!