Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen sérelem ért már bennete...

Síva36 kérdése:

Milyen sérelem ért már benneteket orvosnál/orvosi ügyeleten?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok,hogy nem hívtak be,mert a doki kint cigizett,vagy kiabáltak veled,nem hívtak be ilyenekre gondolokok.

2013. aug. 3. 15:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%

Este 10-kor bementem a sürgősségire, mert 3 napja egyre erősebben fájt a hasam a jobb oldalon. Be voltam szarva, hogy vakbélgyulladás.

(Megjegyzés: A háziorvosomhoz azért nem akartam elmenni, mert máskor sem csinált semmit, csak beküldött a kórházba. A sebészetre meg nem tudom mikor lett volna időpont, bepánikoltam).

Szóval bementem a sürgősségire. Nem volt nagy pörgés, alig volt beteg. A nővér meg elkezdett nekem izélni, hogy ha 3 napos panaszom van, akkor mi a francért este 10kor kell őket zavarnom, miért nem mentem háziorvoshoz...

Kérdezte vettem-e be fájdalomcsillapítót, mikor mondtam, hogy nem (féltem, hogy esetleg elfedi a nagyobb bajt), akkor persze még jobban anyázott.

Végig iszonyatosan flegma volt velem, úgy viselkedett, mintha direkt csak azért mentem volna oda este, hogy vele kicsesszek. Mikor vért vettek, remegtem, mint a kocsonya. Rákérdezett (persze tök flegmán), hogy "talán fázik?". Mondom nem, csak kicsit szarul érzem magam, mert úgy bánnak velem, mint egy kutyával (nem ezekkel a szavakkal mondtam, de ez volt a lényeg). Erre elkezdett nekem izélni, hogy hát azért gondoljam már végig, hogy nekik mennyire szar, hogy ilyennel húzom az idejüket, mikor simán bevehettem volna fájdalomcsillapítót.

Aztán jött a doki és megvizsgált. Ő teljesen normális volt, kedves, segítőkész. Mondtam neki, hogy miért nem vettem be gyógyszert, és erre tök normális hangon elmondta, hogy máskor nyugodtan vegyek be, mert ha vmi súlyos baj van, akkor nem fog hatni úgy se rendesen.


Meg egyszer az endokrinológus mondott egy nagyon paraszt dolgot, amin majdnem elbőgtem magam.


De ezen a kettőn kívül igazából nem volt rossz élményem. Persze, volt, hogy sokat kellett várni vhol, de nem a személyzet hibájából. Egyszerűen sokan voltak.

Egy csomószor voltam már dokinál vagy vérvételen, és mindig aranyosak voltak.

Szóval emellett a két negatív eset mellett van egy csomó pozitív is.


A parasztság nem az eü személyzet speckó tulajdonsága. Mindenhol vannak bunkó emberek, csak ha beteg az ember, jobban feltűnik.

2013. aug. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
67%
A betegeket sem kell azért félteni... Gyógyszertárban, rendelőben néhány ember nem tud viselkedni normálisan. A családban van orvos is, gyógyszerész is, meséltek már egy s mást... Amikor okoskodik valaki, pedig halvány gőze nincs az egészről, de kioktatja a szakembert.
2013. aug. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 BwanaMze ***** válasza:
100%

Estem egy hatalmasat. Bevertem a fejem, kapaszkodnom kellett, hogy meg tudjak állni. Az ügyelet előterében kedélyesen dohányzott az orvos, az ápolók és egy mentő személyzete. Kintről kértem őket, hogy jöjjenek ki dohányozni és szellőztessék ki a rendelőt mert erősen asztmás vagyok, fél perc alatt végletesen befulladok cigarettafüstben. Egy civil ruhás hölgy még egyszer körbekínálta a cigarettát és nevetve rágyujtottak újra. Lefotóztam őket telefonnal mire követelték, hogy töröljem le a felvételt, magyaráztak, hogy ehhez nincs jogom. Eljöttem. Reggel vittek be kórházba. A kép ma is megvan és mindez Gyöngyösön az ügyeleten történt.

Mindenhol vannak bunkók de ha a vezető a legnagyobb, annál nincs rosszabb!

2013. aug. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
100%
péntek éjjel 1-2. doki félvállról félrediagnosztizált (vírusos fertőzés pedig valójában kilyukadt egy belem), kaptam egy ágyat, közben doki ment aludni. nem jött nővér apám szólt hogy kéne ágynemű, befektettek. kegyetlenül fájt, mondták ha kell fájdalomcsillapító hívjam a nővért, kicsit szenvedtem aztán nyomtam a nővérhívót de az rossz volt :D ezért felkeltem és megpróbáltam megtenni azt a kemény 5 métert amíg kiérek a folyosóra de nem sikerült... na mindegy elmesélhetném mind a 28 napot de hosszú lenne és nem olyan szórakoztató :D
2013. aug. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Hú,vannak itt azért eléggé durva történetek...

Amúgy igen,szoktak a betegek is néha okoskodni

2013. aug. 5. 11:01
 6/18 BwanaMze ***** válasza:
100%
...igen, a betegek is emberek jó és rossz tulajdonságaikkal együtt éppúgy mint az egészségügyi dolgozók viszont azt hiszem kevés esetet lehet említeni amikor visszaélnek az egészségügyi dolgozók kiszolgáltatottságával és nem sokszor fordul elő, hogy embertelenek az egészségügyi dolgozókkal szemben mint ahogy megtörténik fordítva. Ebből egy is sok és elfogadhatatlan!
2013. aug. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
77%

"viszont azt hiszem kevés esetet lehet említeni amikor visszaélnek az egészségügyi dolgozók kiszolgáltatottságával és nem sokszor fordul elő, hogy embertelenek az egészségügyi dolgozókkal szemben mint ahogy megtörténik fordítva."

Ez nem igaz. Csak az eü dolgozók nem jönnek sírni a gyakorira.

Nap mint nap üvöltenek az orvossal a betegek, akkor is, ha semmi okuk rá.

Máskor vérvételen voltam, egy hapsi olyan jelenetet rendezett tök ok nélkül, hogy nem igaz.

Meg mondjuk az egyik csoporttásamat hasba szúrták, mikor még ápolóként dolgozott. Ilyet mondjuk azért fordítva még nem hallottam...

2013. aug. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 BwanaMze ***** válasza:
53%

Emberek vagyunk. Jók rosszak, ki milyen. Élünk és keresztezzük egymás útját. Néha kiszolgáltatottá válunk vagy nekünk szolgáltat ki valakit a sors. Én nem akarom bántani az egészségügyi dolgozókat és mást sem és a kellemetlen sorok gondolom azért esnek rosszul neked mert gondolom te nem ilyen vagy de tudomásul kell venned, hogy a sérelem nagyon mély nyomot hagy és van belőle bőven ha az ember az egészségügyre szorul. Gondolod, hogy azok a dühös vagy kiborult emberek mint hisztiből olyanok és nincs előzménye ha valaki odáig jut? A kiszolgáltatott embert bántani a legnagyobb alávalóság és sajnos gyakran előfordul az egészségügyben. Ki nem találkozott már ilyennel viszont olyan se nagyon van aki ne találkozott volna kedves és segítőkész EÜ dolgozóval?! Hidd el ők is mély nyomot hagynak az emberekben csak most nem ők voltak megemlítve az indító kérdésben.

Kérdezz rá a jó példákra és meglátod de ne védd a rosszakat mert ők védhetetlenek és éppen, hogy nektek kellene kivetni őket magatok közül védelem helyett!

2013. aug. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Velem ugyan semmi ilyesmi komoly eset nem történt, viszont némelyik orvos/ápoló/asszisztens olyan lekezelően és gonoszan bánik a beteggel hogy hihetetlen. Ilyen miatt viszont volt már hogy sírva jöttem ki a rendelőből. Én megértem azt is hogy ott vannak egész nap, túlóráznak, stresszesek, kevés a szabadidejük, de ezzel csak rosszabb lesz. Biztos vagyok benne, ha csak kicsit mosolyognának és kedvesen szólnának a beteghez máris türelmesebbek lennének ők is. El lehet nekik magyarázni normálisan is hogy mi van. Persze mindig lesznek bolondok, akiket nem fog meghatni, de az esetek nagy részében szerintem máris pozitív benyomást keltene a betegben. Na meg legalább a rendelőben beszélnének kedvesen velük. Olyan nehéz nem fapofával két szót odavágni a beteghez, hanem pl elmagyarázni hogy épp most mit csinál, mi fog történni, megnyugtatni stb..nem kerül se időbe se pénzbe egy kis plusz jóindulat. Persze itt is vannak kivéletek, találkoztam már ilyen hihetetlen kedves orvossal, annak ellenére hogy rengeteg dolga volt, alig lehetett elérni is mert szaladt összevissza, de azért mert mindenki hozzá akart kerülni és sok betege volt. Úgyhogy most ő a "példaképem", megfogadtam ha sikerül elvégezni az orvosit én is ilyen szeretnék lenni..:)
2013. aug. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 BwanaMze ***** válasza:
56%

"megfogadtam ha sikerül elvégezni az orvosit én is ilyen szeretnék lenni."

Kívánom, hogy sikerüljön és, hogy később sem változz meg.

Azt hiszem minden orvos azt gondolja amit Te de sokukat megváltoztatja a "hatalom". Kicsit olyan az egészségügy mint a katonaság. A hierarchikus közösségek jellemzője fölfelé szolgálni, lefelé taposni. Ahogy múlik az idő kevesen képesek lefelé is szolgálni. Csak a legjobbak és legnemesebbek tehetik meg tekintélyvesztés nélkül.

2013. aug. 8. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!