Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon meg vagyok ijedve!...

Nagyon meg vagyok ijedve! Tegnap leégtem a napon, és félek, hogy felhólyagzik a bőröm, mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Egyszer, olyan 5-6 éve, már csúnyán leégtem, a nyaralás első napja volt, és én olyan felelőtlen voltam, hogy fehér bőrrel kifeküdtem a napra gyakorlatilag egész napra, akkor a vállaimon csúnya hólyagok keletkeztek, orvoshoz kellett menni vele.



Tegnap délelőtt 2 órát töltöttem a napon, újjatlan pólót viseltem, apu adott munkát, a kaput kellett befestenem, észre sem vettem, és csúnyán leégtem. Azóta nagyon fáj a bőröm, föleg ha a hátamon fekszem, szinte ég.

Ahogy ma nézegettem a vállam a tükörben, mintha apró kis hólyagocskákat véltem volna felfedezni rajta, és ezért is vagyok kétségbe esve. Amikor néhány évvel ezelőtt felhólyagosodott a bőröm, akkor is így kezdődött, eleinte csak kis, apró hólyagok voltak rajta, amelyek később egyre nagyobbak lettek, míg össze nem álltak egy hatalmas nagy hólyaggá. Mit tehetnék, hogy ezt elkerüljem?


Nagyon nem szeretnék most orvoshoz menni, anyuéknak kisebb bajuk is nagyobb annál, mint hogy engem a kórházba cipeljenek.


Sok vizet iszom, olvastam, hogy az fontos, és hideg vizes borogatást teszek rá.


2013. aug. 8. 18:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Napozás utáni aloe verás testápolóval kend be, bár jöbb lett volna már tegnap. Ha nincs más, kend be tejföllel.
2013. aug. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A körömvirágkrém is jó az ilyenre.
2013. aug. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

És még valami, a hólyagok a leégés után mennyivel jelentkeznek?


Mert nem vagyk benne biztos, hogy amit a tükörben láttam, tényleg már hólyag-e.

2013. aug. 8. 18:38
 4/8 anonim ***** válasza:
hideg tejfölt rá,aloe vera vagy irix spray!:) nekem ezek segítenek nagyon gyorsan.Ja és vizes lepedőbe burkolózva alszok olyankor.Igazából arra vigyázz,hogy a lázad ne menjen fel,mert ilyenkor inkább az a nagyobb baj szerintem :s
2013. aug. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Amúgy semmi más bajom nincs azon kívül, hogy fáj a vállamon a bőr meg félek a hólyagoktól. Mondjuk ez is elég...


Mert olvastam, hogy hányinger, fejfájás stb. is jelentkezhet, de ezekről szó sincs.

2013. aug. 8. 18:54
 6/8 A kérdező kommentje:

Tejföl van itthon, azt már tettem is magamra, meg majd később veszek egy hideg vizes zuhanyt.



A vizes lepedőben való alvás is jó ötletnek tűnik, kipróbálom azt is.


Köszönöm szépen a válaszokat.

2013. aug. 8. 18:58
 7/8 anonim ***** válasza:
Négyes jól mondja, tejfölt rá vastagon! A fejfájás, hányinger csak akkor jelentkezne, ha napszúrást is kaptál volna.
2013. aug. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Juppi, nem lettem hólyagos!!! :D


Már egyáltalán nem ég a bőröm, és már nem is piros, és elkezdett tegnap hámlani.

2013. aug. 11. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!