Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy egy súlyos...

Miért van az, hogy egy súlyos beteg, mielőtt meghal, javul az állapota?

Figyelt kérdés
Sokszor tapasztaltam már, hogy súlyos (pl agyvérzéses, rákos) betegek állapota a haláluk előtt javul, hiú reményt ébresztve a családjukban. Miért van ez? Van ennek valami tudományos vagy bármilyen magyarázata? Köszi a választ!
2013. aug. 17. 22:17
 1/4 anonim ***** válasza:
59%

A test, szervezet, az összes energiáját a túlélésre összpontosítja, átcsoportosítja.


Ha ezt valaki tudja, nem hiú remény, hanem tudja, hogy innentől néhány nap és meghal a beteg.

2013. aug. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%

Nem vagyok orvos, biológus. Talán azért, mert a halódó test beveti összes vészrendszerét, amit még mozgósítani tud.

Nem teljesen analóg a példa, de hasonlóra gondolok, mint a vérzési sok.

Egy nagy ér sérül, folyik el a vér. Következménye: csökken a vérnyomás. Válasz: növelni kell a szív teljesítményét a vérnyomás fenntartásához. Növekszik a pulzusszám, emelkedik a vérnyomás. De ennek következtében a kivérzés gyorsul. Megint esik a vérnyomás…

Nem tudom, mondják, hogy van, aki a halál pillanatában maga alá piszkít. Ez s egy vészreakció. Mint amikor a süllyedő hajóról kidobálnak minden feleslegest.

2013. aug. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
65%
Ezzel a jelenséggel én is többször találkoztam már. Szerintem olyasmi lehet, hogy eljön az a pillanat, amikor a lélek tudat alatt már tudja hogy nincs visszaút, ezért megnyugszik. Hirtelen minden olyan békés és könnyű lesz, és ebben a nagy nyugalomban -külső szemlélő számára hirtelen, váratlanul- exitál.
2013. aug. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mindenkié nagyon hasznos volt.
2013. aug. 18. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!