Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha valaki sulyos halálos...

Ha valaki sulyos halálos beteg, esetleg rakos azt kimutatja a vérkép? Hogy van valami kilenges a szervezetbe?

Figyelt kérdés
25eves vagyok, állando emesztorendszeri problemaval, voltam vervetelen ami tökéletes volt, akkor valoszinutlen, h valami halalos betegsegem van ugye?!
2012. dec. 30. 10:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nincs.Inkább hipohondriád van.

Egy refluxot,nem neveznék halálosnak.De valóban nem élünk örökké.

Van olyan vérvizsgálat,ami kimutatja a tumort,de ezek szerint nem tartották fontosnak,mikor az ultrahang is megfelel.

2012. dec. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem vagyok orvos, de az biztos, ha rákgyanús lennél, már 66x szövetmintát vettek volna tőled, és befektettek volna a kórházba egy nagy, általános kivizsgálásra, stb. stb.

Nyugodj meg, szép, hosszú élet áll előtted, emésztési probléma ide vagy oda. Az majd megoldódik, ne félj!

2012. dec. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Elso, emesztesi problemam van, nem refluxom. Szorulasos, aranyeres vagyok.
2012. dec. 30. 11:05
 4/14 anonim ***** válasza:
82%

És szerinted ez halálos? Minden második ember ezzel küzd.

Vegyél patikában Darmphlege gyógynövényt,este vegyél be egyet,az aranyeret kenjed,és minél többet mosakodj.

2012. dec. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Elvileg van egy olyan labor valami CEA/CREA/CERA valami ilyesmi rövidítése van neki, rákgyanúra azt írják fel, de ha ott valamelyik érték eltér a határértéktől az se biztosan jelent rákot, de azt onkológus elemzi ki. Ha meg aranyered van az se halálos, szorulástól elő szokott jönni, nekem is volt már.
2012. dec. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha szorulásos, és ez miatt aranyeres vagy, akkor az étkezési és kaja-összeválogatási szokásokon (is) kellene valamit változtatni.

Állítólag segíti az emésztést, ha odafigyelünk, hogy:

- mindig alaposan rágjuk meg az ételt mielőtt lenyeljük (öregjeink szerint 33x kell rágni az egyes falatokat!). Persze nem kell szerintem 33x, de azért étkezés közben figyelj erre

- a zöldség-gyümölcs-főzelék félék legyenek az étrendedben minden nap túlsúlyban

- lehetőleg kevesebb szénhidrátos kaja, mint a főtt tészták, kenyérfélék, és hasonlók

- rágcsálj olajos magvakat: lenmag, tökmag, napraforgó mag, dió, mogyoró, ezek is segítenek

- a száraz kaják, mint a kétszersült, vagy a szárazra sütött húsok, biztosan nem kedveznek. Sőt, vannak emberek, akiknél pl. a csípős kaják, pörköltek, kolbászok is szorulást okoznak. Jó ha odafigyelsz erre is, lehet hogy te is ebbe a csoportba tartozol.

És persze, amiket még az orvos mond és gyógyszert is adott gondolom.

2012. dec. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Így van a szorulás nem rák betegség, viszont a nehéz széklet ürítés miatt előjönnek egy idő után az aranyerek, sőt előbb-utóbb elkezdenek vérezni és nagyon fájni. Ez biológiai törvény.Nekem is van, én ott tartok néha, hogy amikor tüsszentek már a fenekem fáj a hasűri nyomásfokozódás miatt. Nagy "élmény" mondhatom.

Inkább lustának mondanám a bélrendszered. Kérdés: naponta hányszor eszel, mennyi folyadékot iszol, mennyi rostot viszel be a táplálékkal, mennyire sósan étkezel / a felszívódó só a szövetekben vízvisszatartást csinál ! ezzel kiszárítja a székletet /, mennyit mozogsz?

Nekem a konditeremben lett egy ismerősöm, aki 36 éves koráig küzdött ezzel a problémával, már sok mindent kipróbált aztán végre lekerült ide edzeni, azóta fellélegezhetett. A mozgásra megindult a bélműködése is.

Ő mondta, hogy amilyen lusták voltak a belei ő is pont ugyan olyan lusta volt / rájött, hogy ennek tulajdonképpen az ő lustasága, kényelem szeretete volt az oka/. Még jó, hogy az a hasi hája miatt úgy döntött, hogy felemeli a fenekét.

Egyébként az általad leírtakon kívül még milyen tüneteid vannak, amiből azt gondolod, hogy súlyos beteg vagy?

2012. dec. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ezekre odafigyelek. Nekem olyan problemam van, hogy erzem az ingert, ki is jon valami erolkodve, de bent is marad még, ami elobb utobb kijon.Nincs ver a szekletembe. Az aranyerem is tunetmentes. Visszahuzodik, csak, mintha ettol nem urulnek ki rendesen, mintha ez akadalyozna. Lehetseges? Vervetelem tökéletes
2012. dec. 30. 11:28
 9/14 anonim ***** válasza:
Amik nekem használtak szorulás ellen: kukorica, sült tök, kivi. Fellazítják a székletet. Próbáld ezekkel kiegészíteni a kajádat hátha beválik.
2012. dec. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Ha ilyeneket eszem szilvalekvar, rost, kamillatea akkor laza a szekletem, nem vizszeru, de nincs is egyben.
2012. dec. 30. 11:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!