Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne stresszelj...

Mit tegyek, hogy ne stresszeljek annyit az iskola miatt?

Figyelt kérdés

Amúgy is izgulós típus vagyok, néha iskolába menet is izgulok.

Nem vagyok túl jóba az osztálytársaimmal és az ebből fakadó dolgok miatt sokat aggódok.

Arra gondoltam, hogy túlélem az iskolát aztán úgyis rengeteg célom van.

Ötös tanuló vagyok, de egyre kevesebbet tudok az iskolára és a tanulásra koncentrálni, mert sokat stresszelek elsősorban az osztálytársaim miatt.

Nem akarok többet miattuk sírni, félni, vagy aggódni, viszont nem tudom, hogyan hagyjam figyelmen kívül ha pl beszólnak.


2013. aug. 20. 21:28
 1/3 anonim válasza:

Csak hagyd, hogy leperegjenek rólad a szavak. Valószínű, hogy azért kapsz negatív dolgokat tőlük, mert irigyek rád valamiért :) Hidd el tudom milyen! A lényeg, hogy ne érdekeljen! Tanuld meg kezelni a dolgot: kezdetnek talán vissza is szólhatnál valami csípőset ;) Ezzel kicsit meglepheted őket. A lényeg, hogy tudják nem szólhatnak be " büntetlenül". Engem kb mindenki utált, de csak fű alatt - próbálták-, mert ugye nem jött be, mindenki tudta.

Kitűnő voltam, normális a tanárokkal stb. Ebből következett, hogy nyalok nekik :)) Hát csodálatosan láttam ki mire és miért irigy! Ezután már csak röhögni tudtam szegényeken. Volt 1 azaz egy (igazi)barátnőm, és elég volt :) Nem kellett a sok önző hátbatámadó hülye. Elvoltam magammal, pl olvastam -> cikiztek, beszólogattak e miatt is-> csak aranyosan vigyorogtam és odébb álltam. És láss csodát: pár héten belül nagyon sokat kezdtek el olvasni. Akkor már nem volt gáz természetesen! Nos ebből azt akartam kihozni, hogy emelkedj felül rajuk. Hisz ha piszkálnak, akkor valamit nagyon JÓL csinálsz! :) Ne is változtass, többre viszed majd így; nekik csak most nagy a szájuk.

ui: Volt egy oszt.társam aki ezek miatt sokat rontott. Mondanom se kell, hogy rendesen el is cseszte a lehetőségeit..

Amúgy hány éves vagy kérdező?

16/L

2013. aug. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

14 éves leszek, most megyek nyolcadikba.

Köszi a válaszodat, teljesen igazad van.:)

Azt hogy érjem el, hogy leperegjenek rólam a dolgok?

Mármint mindig próbáltam mondani magamban, hogy ne foglalkozz vele vagy ilyesmi, de végül mindig rossz kedvem lesz...

Egyébként nem érdekel, hogy mit gondolnak és tudom is, hogy úgyse igaz. Mégis mindig szomorú leszek.

2013. aug. 20. 22:31
 3/3 anonim válasza:
Én nem beszéltem be magamnak, hogy nem érdekel. Egyszerűen tényleg nem foglalkoztam vele, és ez az utolsó éved :) Középiskolában minden más lesz, hidd el! Csak tanulj, hogy jó legyen a felvételid és egy jó suliba tudj menni. Ez nagyon fontos, mert ha nem sikerül jól, akkor egy gyengébb iskolába kényszerülsz, ahol fellelhetőek lesznek ugyanezek a problémák. Sok szerencsét!
2013. szept. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!