Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy lehet véglegesen leszámol...

Hogy lehet véglegesen leszámolni a fejtetvekkel?

Figyelt kérdés

Kislányom sűrű, hosszú hajában hétfőn fedeztünk fel fejtetvet. Aznap PEDEX hajszesszel kezeltük. A következő napokban PARANIT riasztó-t használtunk, mostam ágyneműt, alvókát, ruhát, gyerekülést, stb... Közben megelőző gyógynövényes samponnal mostuk a haját. Pénteken reggel újabb élő! tetveket találtunk. Újabb PEDEX-kezelés következett. Napközben még mindig vakarta a fejét, élő tetvet nem, de serkét sokat találtunk, ami teljes biztonsággal, teljes számban sűrű, göndör, hosszú hajából biztosan nem távolítható el, így megvettük a PARANIT írtót, amellyel alaposan beolajoztuk a fejét, haját..., ezt megelőzően és követően tincsenként átfésültük a serkefésűvel, gyógynövényes samponnal mostuk le, utána riasztót tettünk, hétfő óta minden nap mosom az ágyneműt, törölközőt, mindent. Ma pénteken, reggel, délben, este átfésültem tincsenként a haját. Tiszta a fejbőre, haja de néhány serke nincs kizárva. A LÁNYOM MÉG MINDIG VAKARÓZIK.

- Az írtószerek szerint a serkék is elpusztulnak. Így van ez? Miért nem lehetett hatékony az első írtás?

- Hogy lehet végleg leszámolni - hajvágáson kívül - a tetvekkel, SERKÉKKEL? Utóbbiak kikelhetnek az írtás ellenére? Ilyen sűrű, hosszú, göndör hajból nem hiszem, hogy kimondható az összes serke eltávolítása - akkor sohasem lesz ennek vége?

Légyszi írjon, akinek van tapasztalata.

Nagyon köszönöm!


2013. aug. 24. 21:20
 1/3 anonim ***** válasza:

A barátnőméknél is rendszeres "vendégek" voltak a tetvek. Fésülés, fésülés, irtás, fésülés.


Vagy ha van sok pénzetek, akkor van olyan hely, ahol egy alkalommal lekezelik a gyereket. Ismerős csináltatta meg a sűrű, göndör hússzú hajú gyerekénél, valami 15 ezres összegre emlékszem.

2013. aug. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem is hosszú göndör hajam van volt amikor gyerek voltam.

Én a suliba kaptam el a tettüt, maman ecsettel mosta a hajam aztán törölközőbe csavarta várt egy kis időt megmosta es kiszette a serkeket.

2013. aug. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Na nem tudom, hogy ezek voltak-e, de a guglival csak őket találtam:

[link]

2013. aug. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!