Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy pár nagyszü...

Miért van az, hogy pár nagyszülő arra nem emlékszik hogy mi volt 2 nappal azelőtt, de arra igen ami 30évvel ezelőtt volt? :D

Figyelt kérdés

Ma lent voltam mamánál, és nem tudta, hogy ki volt nála vasárnap vendégségben, de utána szó szerint elmondta hogy a bátyám (aki már 30 éves) hogyan született.De mindent mikor volt milyen volt az idő, hol volt, kik hogyan viselkedtek stb.

Vagy pl. múltkor megkérdeztem tőle hogy mit csinált tegnap arra nem emlékezett, de uténa amikor hasonló téma felhozódott részletesen elmondta azt is hogy anyukám hogy született milyen volt a gyerekkora stb.


Nem csak az enyém ilyen, hanem ismerőseimé is.És hát kicsit furi hogy 1-2 nappal ezelőttre nem emlékeznek de arra igen ami 30-40-50évvel ezelőtt volt :D.Hosszútávú memória?



2013. aug. 27. 16:02
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Nagymamám is ilyen, ami mostanában történik azt képes egy nap kétszer elmondani telefonon, mert nem emlékszik, hogy már mondta, de az, hogy gyerekkorában mit hogyan csináltak, azt el mondja tisztán.
2013. aug. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Vannak öregek, akiknél nem működik a rövid távú memória. Ez egy betegség. De nem minden öreg ilyen.
2013. aug. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert idős korban a rövidtávú memória már nem működik rendesen, új dolgokat már nehezen tanulnak vagy jegyeznek meg. De nyilván amit 50 évvel ezelőtt jegyzett meg, arra emlékezni fog. Ez teljesen természetes ilyen korban. Az agy így "öregszik".
2013. aug. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%
Ez nem minden esetben igaz. Az én nagymamám 75 évesen tanulta meg tökéletesen kezelni a számítógépet, és nem is felejt el semmit, amit megbeszélünk.
2013. aug. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért van, mert a rövid távú és a hosszú távú memória nem az agynak ugyan azon részén található.


A rövid távú memóriából általában alvási fázis alatt "ég bele" az agy számára fontosnak ítélt információ a hosszú távú memóriába.


Ezért fordulhat elő, hogy a nagymamád pontosan emlékszik 30 évvel ezelőtti dolgokra, mert a hosszú távú memóriáért felelős agyrésze tökéletesen működik, míg a rövidtávú memóriáért felelős agyrésze már nem olyan, mint régen. Ez sajnos az öregedés velejárója, meszesednek az erek az agyban, leépülnek idegpályák, stb...

2013. aug. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írták is!

Ez egy betegség, és ahogy a reuma stb. sem mindenkinél jelentkezik, ez a betegség sem jön "automatikusan" az életkor növekedésével.

2013. aug. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez tényleg,valakinél előfordul,valakinél nem.

Pl. az én nagypapám még idős korában is tudott németül,amit a suliban tanítottak neki.


De,van egy ismerősöm ,aki még nincs 70 meg 80 éves,mondjuk nem is fiatal,de volt hogy kétszer-háromszor kérdezett meg valamit tőlem.Az volt a csúcs,mikor mondtam neki,hogy ezt már kérdezte.Erre azt mondta: "Tudom".

Meg hajlamos néha elfelejteni amiket mondok neki.

Igaz hogy ő csak részben ilyen.

2013. aug. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem a felidézés problémás idős korban, hanem a dolgok megjegyzése. Ami már a memóriában van, felidézhető, viszont nehezen maradnak benne az új dolgok.
2013. aug. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!