Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit tennétek ebben a helyzetbe...

Mit tennétek ebben a helyzetben, ha a nagyszülő elesik?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy van egy nagyszülőd, aki már nagyon öreg, de korához képest igazán aktív és sosem nyugszik le. Egész nap fekhetne nyugodtan az ágyában, megy neki a tv, enni-inni kap, de ennek ellenére sosem fekszik nyugodtan, mindig felkel az ágyból és mászkál a lakásban, közben pedig ordít, hogy "Segítség!".


Semmi baja nincs ilyenkor, viszont ezzel akarja felhívni magára a figyelmet, de mikor rákérdez valaki, hogy mi a baj, akkor ő maga sem tudja. Reflexből ordibál egész nap és mászkál.


Nos, mivel öreg, ezért elég egyszerűen el is esik mászkálás közben. Ezek az esések ártalmatlanok az esetek nagy részében, mert elég "párnázott" a kérdéses nagyszülő.


De mégis, mit tennétek ebben a helyzetben, ha elesik?


Felsegítenétek és visszavezetnétek az ágyhoz, tudva, hogy kb. 10 perc múlva újra felkel és újra nekiindul, majd valószínűleg megint csak elesik, esetleg úgy, hogy beveri a fejét is?

Ha pedig újra felsegítitek, utána harmadszorra és negyedszerre és akárhányszor folytatja ezt.


Vagy pedig hagynátok a földön feküdni addig, amíg nem ér haza olyan, aki folyamatosan tud rá figyelni?



2013. júl. 25. 17:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%

Ilyen esetben agyban jnincs minden rendben nála, landő felügyeletet igényelne, aki tudja az ilyen helyzeteket kezeli...

Én egy közeli otthonba vinném (nálunk nagyon jóhírűek a környéken, jó tapasztalataim vannak.


Ott a földön tutira nem hagynám.... Én nem birnám idegileg..ezért nyugidtan meg lehet kövezni.

Én 5 évesen ottvoltam az elesett nagymamámmal az utcán, én mentem segítségért..összetörte magát.

Éltem is vele itthon...indig kiharcolta a veszekedést, aztán sírt, hogy őt senki sem szeretni... Prkinson kóros volt egyébként...

Nem tudnék úgy élni, mint akkor kényszerültek a szüleim a nagymamámmal...

2013. júl. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Van ápolója, de nem tud itt lenni egész nap... csak pár órát ebédidő körül.
2013. júl. 25. 17:12
 3/21 anonim ***** válasza:
36%

De miért kellene egész nap feküdnie ha nem beteg?

Olyan ruhát vegyetek neki amibe nem eshet el.

2013. júl. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Mi köze a ruhának bármihez is? Azért esik el, mert alig tud járni magától. Szédeleg és túlzottan hátradől járás közben, ezért hátraesik gyakran.


Az pedig, hogy beteg-e csak nézőpont kérdése. 93 éves és rengeteg gyógyszert szed. Szellemileg már nagyon le van épülve.

2013. júl. 25. 17:18
 5/21 anonim ***** válasza:
59%
Akkor vegyetek neki botot vagy járás segítőt.
2013. júl. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Van botja. Nem ezen múlik az egész.
2013. júl. 25. 17:21
 7/21 anonim ***** válasza:
93%

Semmiképp se hagynám a földön, attól, hogy eddig nem lett baja meg jól ki van párnázva, még komolyabban is megsérülhet pláne ilyen idősen, nyilván a csontsűrűsége már nagyon alacsony.

Azért mászkál, mert senki se tűri jól hosszútávon a kiszolgáltatottságot és a tétlenséget.

Írtad, hogy szellemileg le van épülve, akkor pláne fokozottabb felügyelet szükséges már neki, vagy keresni egy jó otthont vagy egész napos ápolót.

2013. júl. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
50%

Én a helyedben elvinném egy idősek otthonába.

Ezért senki nem bánthat, hisz ezzel nem rosszat teszel neki, hanem megóvod egy komolyabb sérüléstől.

A mai világban SENKI nem várhatja el, és SENKI nem teheti meg, hogy otthagyja a munkahelyét az ápolásra szoruló szülő miatt.

Ott bármi baj van, egész nap és éjjel szakemberek veszik körül. Jó helye lenne biztos vagyok benne, és Te sem idegeskednél egész nap.

2013. júl. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Anyukámnak az anyja, ő pedig nem adná be otthonba. De ő is rengeteget idegeskedik miatta, mert folyton esik és mászkál. Az éjjel is végig ordibál... bár már nagyrészt megszoktuk és tudunk aludni így is.


Az egyik válaszoló írta, hogy komolyabb baja is lehet, ha a földön marad. Hát pont, hogy a földön nem lehet semmi baja. Ha egyszer elesett és nincs gondja, akkor ha fel van segítve és újra elesik, akkor lehet gondja.


Egész napos ápolásra nincs pénz, még ez a pár óra is húzós.

2013. júl. 25. 17:44
 10/21 anonim ***** válasza:
71%

A komolyabb bajt úgy értem, hogy lehet, hogy egyik elesésnél tényleg megsérül, akkor is kiabálni fog, sose lehet előre tudni hogy most tényleg megsérült-e vagy sem.


Nekem (nem idős) hozzátartozómmal voltak ilyen súlyos elesés (eszméletvesztés) problémák, és mai napig vannak éjszakai kószálások és elesések, nála mentális betegség volt a háttérben, a mostani meg valószínűleg a gyógyszerelésében keresendő. Ő többször csontját is törte, és nagyon gáz volt, ha nem vettem észre időben, hogy szerencsétlen meddig heverhetett ott.


Próbálj beszélni édesanyáddal, akármennyire is ellenzi az otthonokat, a leírtak alapján elég nyilvánvaló, hogy nem tudjátok megfelelően ellátni őt, rá kéne beszélni hogy a segítségkérés, az otthon, az egész napos ápoló nem az ördögtől való, nem gonoszság a mamával szemben hanem segítség neki is, és nektek is.

2013. júl. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!