Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A migraine lehet olyan durva,...

A migraine lehet olyan durva, hogy Parkinsonos kézremegést csinál? (a többi tünet mellett persze)

Figyelt kérdés

nekem évek óta durva migrainem van, viszont az utóbbi időben már nem csak a fejem megy szét, hanem le is ver a lábamról teljesen + a legfrissebb jelenség, hogy tremort csinál, de nem kicsit! pl alig tudok meginni egy pohár vizet, stb.


vagy ha ilyen nincs, akkor létezik olyan Parkinson kór, amelyet a migraine hoz elő? (ugyanis máskor nincs tremor sehol)



2013. aug. 27. 20:50
 1/5 Miklós G. ***** válasza:

Soha nem lehet kizárni, a tremor is idegrendszeri tünet. Kitudja, hogy Nálad a migraine-es roham milyen katekolaminok (akár dopamin) túltengését váltja ki?! Igazság szerint a legnagyobb szaktekintélyek sem. Szóval lehet összefüggő is, de akár magától a rohamtól való félelem és pánik is kiválthatja ezt... Nincs valami hatásos készítményed? Imigran, Kefalgin? A roham érzése előtt egy béta-blokkoló bevétele is segíthet (pl. Bisoprolol), de ezt kötelező orvossal leegyeztetni személyre szabottan előtte.


Üdv!

2013. aug. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszi de igen igen, én már az összes létező szert próbálom, de az az igazság, ha elkap, kb semmi se hat és kész, annyi nekem.


de sorolom:


béta-blokk (propranolol)

algopy 2000 mg

ibuprofen 1200 mg

drotaverin 160 mg

nimezulid 200 mg

diclofenac 100-200 mg között (rapid + long is)


általában ez a mix így éppen csak megfogja h ne erősödjön tovább, de szal attól még megőrülök. na ha még erősödik, és már lépni nem tudok annyira szétmegy a fejem, akkor + sumatriptan 100 mg, na ez ált. enyhíti de még ez se szünteti meg.


és hát igen, én is azt tapasztalom sajnos, hogy a legnagyobb szaktekintélyek se igazán tudják ezeket, és legjobb esetben is tüneti kezelésen nem lehet túllépni. de találkoztam már olyan "szaktekintéllyel" is akinek a legbölcsebb gyógymódja az volt, hogy "majd elmúlik, most csináljak én a maga fejével?"

... no comment.


oké, csak tudod kifejezetten a tremorra lettem volna kíváncsi, mert képesek itt félre diagnosztizálni, csak mert most volt ez a 2 napos hidegfront és így a 2 napos nagyon durva migraine, tremorral, és mindjárt jött az ötlet, hogy nyilván parkinsonos vagyok, de hát sztem egyszerűen fogalmazva hülyeség ... (ugyanis elmúlt a migraine és elmúlt a tremor is, de a legkisebb mértékű sincs!)

2013. aug. 28. 06:40
 3/5 Miklós G. ***** válasza:

Értem, biztos vagyok benne, hogy szegről-végről összefügg a dolog, de inkább a rohamtól való félelem okozta pánik-szerű tünetnek gondolnám. Hát, ha az Imigran hat, bár látom abból is a legerősebb, esetleg meg lehetne próbálkozni a Kefalgin-nal is. A benne lévő ergotamin, igen erős érösszehúzó hatású alkaloid, megint más mechanizmusú. Plusz még ott vannak a természetes összetevői, mint nadragulyalevél-kivonat, koffein és egy adag aminophenazone, ami már magában is elég erős analgetikum. A propranolol pedig nagyon jó választás, b-1,b-2 antagonista egyaránt, kefalgin mellé mondjuk fölösleges. (ellentétes hatásmechanizmus)

Remélem sikerül karbantartanod a problémát és javulást kívánok!

2013. aug. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszi szépen, lehetnél az orvosom! :)


én el voltam kicsit tévedve mert azt hittem a Kefalgin is diclofenac, de hops akkor efölött elsiklottam.

köszi az ötletet! nem tudom, miért volt ez bennem ...


a pánic és félelemről meg annyit h igazából próbálok én rendesen csinálni mindent, azaz amíg bírom, addig nem tudomást venni róla, és ez a kézremegés is leginkább csak második nap jött elő, nekem ezért tűnik furcsának, h az okozná, de oké, nyilván nem zárhatom ki.

csak tudod már azért nem lepődtem meg ezen a viszonylag új tüneten, mert borzasztóan ki tud készíteni, van amikor felállni se igen tudok mert olyan pokoli ízületi + izomfájdalmakat is okoz, szóval már + 1 durva tüneten nem akadok ki.

De ez így mind együtt azért ritka szerencsére.

köszi még egyszer

2013. aug. 28. 19:00
 5/5 Miklós G. ***** válasza:

Igazán nagyon szívesen! Csak természetes, ez a tudomány a segítésről szól és elsősorban ez az oldal is. Én pedig Bárkinek szívesen segítek, amiben csak tudok.


További szép estét és jobbulást kívánok!

2013. aug. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!