Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gyomorgörcsöm van, nem tudok...

Gyomorgörcsöm van, nem tudok székletet üríteni, rettegek. Mit csináljak hogy megnyugtassam magam?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essék, oka van hogy ennyire rosszul vagyok. Lassan fél éve van korzettem (fűzőm ami a hátamat tartja, megakadályozza a további romlást, esetleg javítja). Kb. 1 hónapig lelkiismeretesen hordtam, tornáztam, benne aludtam..(nyáriszünet volt akkor). Nyáriszünet közepén elköltözött a gyógytornász, így lemondtuk. Otthon is hanyagolom a tornát. (Mozogni mozgok, szeretek pl. táncolni...) Elvittem neki is a fűzőt azt mondja ne aludjak benne mert fekvéskor nem kell tartania..azóta nem is alszom benne. Ugye eljött a suli, EGYSZERŰEN NEM TUDOM SULIBA HORDANI!! Próbálnám leküzdeni, de nemtudom! Ha fel kéne vennem suliba sztem holtan rogynék össze ha valaki észrevenné. (Amúgyis ilyen szorongásos, stresszes vagyok..) Itthon van rajtam estig (Ha közbe nem megyek különangol órára vagy vhova.) Namost a lényeg: HOLNAP KONTROLL Pesten. Énmár halálra izgulom magam hogy mi lesz ha nem javult...legszívesebben kirohannék a világból mintsem kontrollra menjek. (ez az első ilyen kontroll) Attól rettegek a legjobban, hogy romlott. Mindig a két röntgenkép jár az agyamba úgy, hogy az első a fél évvel ezelőtti a második meg a mostani amin duplaolyan fokú görbület van. Pedig nem érzem hogy romlott volna de azt sem hogy javult..Mindezért azért izgulok annyira, nehogy meg keljen műteni engem..még egy orvosi vizsgálattól is rettegek, nem még a MŰTÉTTŐL...húú hallani is rossz. Szóval annyira izgulok, hogy ettől van gyomorgörcsöm, meg hányingerem meg már fáj a torkom a sírás visszafolytásától...hogyan nyugodhatnék meg?? :'(:'( sztem sehogy.
2009. nov. 4. 15:20
 1/5 Lelenc Kutyamentő ***** válasza:
Hordd a fűzőt. Saját tapasztalatból mondom: inkább annak a kellemetlenségét viseld, mint az állapotod rosszabbodását és a műtétet.
2009. nov. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Szerintem kár idegeskedned.Nekem is volt ilyen jellegű problémám.Jelenleg bokasüllyedés miatt van betét téve a cipőmbe lassan már 3 éve.Legutóbb mikor orvosnál jártam azt mondta,hogy nem javult,ezért még hordanom kell.Azelőtt hátgerinc ferdülés miatt hordtam valami korszett félét.Ismerős érzés az,amit írtál.Én sem tudtam hordani a suliban annyira zavart.Kb 1 évig hordtam.Aztán kinőttem,nem mentünk mást csináltatni. Most észre se lehet venni,hogy valaha gond volt a hátammal.Szóval csak nyugi.Nem hiszem,hogy romlott volna :)
2009. nov. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

hát ha valamennyit hordtad a fűződ és gyógytornáztál is, akkor biztos, hogy annyit nem romolhatott. este meg sztem hordd, mert alig veszed észre és akk is egy nap kapásból 8-9 órát hordtad. az meg hülyeség, hogy este nem tart,és nem kell hordani. nekem már pl csak éjszakára van fűzőm, de 3 évig egész napig volt és csak 4.es voltam és nemcsak a suliban kellett hordanom, hanem nem is voltam felmentve tesiből, és abban kellett tesiznem, na az elég durva volt.am én is kb 1 évig gyógytornáztam rendszeresen, aztán fokozatosan abbahagytam és csak a fűzőmet hordtam, és úgy is elég gyorsan javult, szóval kétszer olyan ferde biztos nem lesz a gerinced. suliba elhiszem h nem akarod hordani, de semmi szégyellni való nincs benne. mindig jusson eszedbe, hogy nem az orvos kedvéért hordod, hanem magad miatt. mostmár sztem fölösleges idegeskedsz holnapig nem tudsz csodát tenni. mekkora a gerincferdülésed? mert az én orvosom azt mondta h 45foktól műtenek. és akinek 45 fokos ferdülése van, annak már nagyon görbe a háta, neked meg gondolom nem. csak magadat teszed tönkre.nem lesz semmi baj, ne aggódj.

de azért majd írd meg hogy mit mondott az orvos:)

2009. nov. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Beküldött Pécsre a sebészetre majd tavasszal megyünk...

Annyit bőgtem már mert majd biztos meg fognak műteni. :'(

fas.zom kivan legszívesebben vonat alá vetném magam :(

2009. nov. 5. 18:35
 5/5 A kérdező kommentje:
ja am. 35°os
2009. nov. 5. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!