Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mik ezek az élősködök a...

Mik ezek az élősködök a fürdőszobában?

Figyelt kérdés

Ma nagyon megijedtem, a zuhanykabin pereménél ( müanyagból van, az aljára gondolok, a járólap és a zuhanykabin között ) kis fekete kukac szerüségek voltak.. (kb 1 cm hosszu és nagyon vékony)

Volt amelyik bement a zuhanyzó alá,mert ez olyan, hogy alatta egy "lyuk van" és nem passzol tökéletesen a járólaphoz..

És nem tudom hogy kerültek ide, tegnap még semmi nem volt, ma viszont elég sok.. vagy 10 darab, és még kitudja mivan a zuhanyzó alatt.. mit csináljak? és hogyan termettek ezek ide? hogy irtsam ki öket?

Köszönöm.


2009. nov. 6. 14:51
 1/9 anonim ***** válasza:
nem tudom de öld meg őket hypoval. én több dobozzal rájuk öntenék, nem tűrök parazitákat az otthonomban. :)
2009. nov. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi , igen, öntöttem rájuk domestost...

Várom még a válaszokat, kiváncsi vagyok mitöl van ez, és milyen élösködök ezek.

2009. nov. 6. 15:06
 3/9 anonim ***** válasza:

A fürdőszobában gyakori az ezüstös pikkelyke, mely kb. 1cm nagy és így néz ki: [link]


A képen szerintem egy kicsit sötétebb a példány, mint a valóságban. Amúgy nem okoz kárt, nem harap, csak van, bár nem szép szegény jószág.

2009. nov. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm Neked is !

Hú szerintem ezek nem ilyenek.. vagy annyira picik hogy nem is látom a csápját meg a lábait?

Mm.. nem hiszem, mert ezek "kúsznak"

2009. nov. 6. 17:31
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is pikkelyke, csak a valóságban nagyon picik, csak egy csíkot látsz belőlük. Vegyél valamilyen mászó ravarok elleni rovarirtót (Raid, pl.), vagy BioKill-t.
2009. nov. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nedves, párás helyen jelenik meg a pikkelyke. Tényleg nem látod a lábait, többnyire csak egy "kukacka"szerű állatot. Ártalmatlanok, csak gusztustalanok.

Alaposan fertőtleníts, takarítsd és szárítsd ki a fürdőszobát. Minden zuhanyzás/fürdés után jól szellőztess ki, hogy minden csücsök, él meg tudjon száradni. Így nem fognak visszajönni.

2009. nov. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!!

Megtörtént a nagytakaritás.:)

A fürdö szárad illetve szellezik ezerrel.:)

Köszi Nektek.:)

2009. nov. 7. 13:51
 8/9 A kérdező kommentje:
azaaz szellözik.:)
2009. nov. 7. 13:51
 9/9 anonim válasza:

Sziasztok,

Látom, hogy elég régen történ az utolsó hozzászólás, de azért reménykedem benne, hogy valaki tud valami okosat írni.

Az a lényeg, hogy 2-3cm-es kukacokat találok most már napi rendszerességgel a nappaliban. Noha meg kell azt is említenem, hogy vettem barkát, ami khmkhm..., ahogy láttam szétdurrant. Nem voltunk itthon egy hétig, így a vizet sem tudtam kicserélni alatta és irdatlan büdi volt. Ma este kidobtam mindenestül a barkákat, de azért még vannak fenntartásaim és nem is vagyok teljesen biztos benne, hgoy tényleg a növényekről jött-e. Remélem nem szaporodtak el. Tud valaki valamilyen információt adni, aki már találkozott ilyen jelenséggel esetleg?

2013. ápr. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!