Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Striák a combon és égő érzés,...

Striák a combon és égő érzés, fájdalom?

Figyelt kérdés

Fiatalon alakultak ki a combomon kötőszöveti elváltozások, striák. Senki nem magyarázta meg miért lettek. Leginkább a combom hátsó részén, a fenekem felé vannak.


Hosszú évekig semmi problémám nem volt velük (most 33 vagyok). Tavaly óta azonban gyakran úgy érzem, hogy égnek, fájnak amikor ülök (sajnos sokat ülök, banki alkalmazottként). Ilyenkor a színük is élénkebb, piros, rózsaszínűek. Orvos semmit nem tudott mondani (azt gondolta, hogy szteroidokat szedek testépítés miatt, de sosem bodyztam és pláne nem szedtem ilyeneket). Kenegettem gyulladás csökkentő krémmel, ami mit sem segített.


Van ilyen másnak is? Mik a tapasztalatok?



2013. okt. 1. 10:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia, nem csinálsz mostanában valami olyan mozgást vagy munkát, amit eddig nem csináltál? Én mikor Szigeten dolgoztam és állni kellett az iskolapad után 13 órákat, akkor ilyen furcsa feszítő érzést éreztem a combomnak azon a felén, ahol több ilyen növekedési csíkom van. Én annak tudtam be, hogy nem tett jót az állás a bőrnek, lógott és nem szokta ezt meg, ezért fájdalmas az a terület. Amikor fogyok akkor is jelentkezett ez az érzés. Szerintem egyszerűen feszül ott a bőr.
2013. okt. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem, nekem inkább az ülés okoz fájdalmat.

A problémám az, hogy mitől lehetne ezt a gyulladást csökkenteni? Egyáltalán miért jönnek ki még mindig ezek a csíkok. (nem híztam nem fogytam)

2013. okt. 1. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!