Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem regisztrált munkanélküli...

Nem regisztrált munkanélküli vagyok es orvoshoz kene mennyek igy kapok tb t?

Figyelt kérdés
fel eve hogy nincs munkam be voltam regisztralva a munkanelkuli kozpontba, de miutan letelt a 3 honap ameddig fizettek kijelentkeztem onnan kb 2 honapja es most dokihoz kene mennyek ilyenkor fizeti a tb vagy hogyvan ilyenkor?
2009. nov. 8. 02:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg nincs fizetve utánad TB-járulék...


Ennek ellenére az orvosnak kötelessége ellátni téged, legfeljebb figyelmeztetni fog, hogy nincs fizetve a TB-járulékod.


Minél gyorsabban menj be a legközelebbi APEH-irodába (vagy az APEH weboldalán töltsd le a nyomtatványt és küld be) és jelentkezz be önkéntes TB-járulékra!!!

Ez 4500 Ft/hó lesz, most még nem lesz nehéz utólag befizetned az elmaradt 2 hónapot...


Kapsz majd az APEH-tól egy regisztrációs számot, ezzel a számmal tudod majd minden hónapban befizetni a TB-járulékodat.


Ha újra dolgozol majd, akkortól majd a Munkáltatód fogja fizetni ezt, vagy ha regisztrált munkanélküli vagy, akkor az állam...


Vigyázz, mert ha nincs biztosításod, akkor utólag rád terhelheti az OEP azokat a kezeléseket, amiket biztosítás nélkül vettél igénybe (teljes áron az elég húzós lesz!).


Ebben az évben még büntetés nélkül utólag is bejelentkezhetsz, de januártól már szigorúan büntetik, aki nem fizeti a TB-járulékot!


Ha nem vagy nagyon beteg, akkor azt javaslom, előbb az APEH-hez menj bejelentkezni (akkor már tudod bizonyítani, hogy milyen dátummal kérted az önkéntes biztosítást) és csak utána menj orvoshoz...

2009. nov. 8. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hadd kérdezzek én is... Elnézést, hogy ide, de ezért nem akartam új kérdést indítani. Ha nem fizetem a tb már jóideje, mert nincs állásom, és nem is vagyok regisztálva. Ugyanakkor soha, egyetlen egyszer se vettem igénybe orvosi szolgáltatást. Akkor nekem ugye nem kell majd utólag a tb-t befizetnem? oO
2009. nov. 8. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
2007.04.01-től kell fizetni ezt a járulékot. Mindenkinek kell, akinek nincs bejelentett munkaviszonya, nem részesül rendszeres szociális segélyben, nem nyugdíjas, nem kap munkanélküli ellátást. Hiába regisztrálnak munkanélküliként, ha nem kapsz már semmi pénzt tőlük, akkor fizetni kell. Csúcs, hogy annak kell fizetni, aki semmilyen pénzt nem kap sehonnan.Sajnos, az APEH évekre visszamenőleg képes behajtani kamatostul. Velem megtette.
2009. nov. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én tavaly voltam munkanélkülin.Akkor lett fizetve a tb-m.Miután lejárt valahogy mindig úgy jött ki a lépés,hogy majd-majd elintézem.Most visszamenőleg 70.000Ft-ot kellene fizetnem.De azt mondták nekem a Tb-nél,hogy az APECH-nál nincs senki regisztrálva vagyis nem tudják,hogy kifizetted e vagy sem.Ha oda ész csak a havi 4500Ft-ot kell fizetned.Visszamenőleg nem.Persze ha utána néznek akkor kifizettetik.De állítólag nem igazán szoktak nyomozgatni utána.
2009. nov. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat
2009. nov. 8. 14:03
 6/6 anonim ***** válasza:

Sajnos tudják, hogy mikor lett utánad utoljára befizetve. És visszamenőleg kifizettetik! Inkább fizesd rendszeresen, mert a végén egy hatalmas összeget kell majd befizetned...

De ezt én se értem, hogy a kedves "c" kategóriás emberek, akik életükben 1 percet se dolgoztak kapnak mindenféle segílykét (nálunk még telefon támogatást is!!!), sőt a Tb-jüket is befizetik, míg a dolgozó magyar, ha elveszti a munkáját, akkor kap 3 hónapig munkanélkülit, és utána SEMMIT, sőt fizetheti a Tb-t a semmiből...

2009. nov. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!