Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet hosszútávon...

Hogyan lehet hosszútávon egészségesen élni?

Figyelt kérdés

gondolok itt arra, hogy pl ne fogyózzon az ember pár hónapig és utána újra egyen mert éhes és hasonlók.

párommal nem élünk egészségesen, viszont lassan szeretnénk gyereket.

leírom röviden, hogy jelenleg hogyan élünk, és hogyan szeretnénk egészségesen élni, hátha kapunk jó tanácsokat, ötleteket, véleményeket.

párom cigizik, napi kb egy doboz, már kb 15 éve.

sörözni szokott inkább, mindennap a hosszú meló után (napi 12 óra), esténként 2 max 3 üveg sör, de ez kb 3-4 óra leforgása alatt. töményet pl házi pálinkát szokott inni, hétköznap nagyon ritkán, hétvégén viszont majdnem mindig, kb 2-3 felest, de azt sem rövid időn belül.

én nem dohányzom, de szoktam alkoholt fogyasztani. mindennap szinte, esténként kb két pohár bort vagy egy pohár martinit. hétvégén kicsivel többet, illetve pálinkát olyankor én is szoktam.

tehát úgy iszogatunk csak, hogy nem vagyunk berugva, de mikor társaság van, akkor egyértelmű hogy iszogatunk a fent emliett mennyiséget.

az étkezésünk mindenféle. tehát én majdnem mindennap főzök, igyekszem változatosan. levesek, húsos ételek, főzelékek, tésztafélék, stb.

süteményket édességeket is eszegetünk, de azt ritkábban.

kávét sokat iszunk, teát nem igazán.

kenyeret viszont sokat eszünk.

a mozgásunk nem túl sok, én heti kb 3x megyek egy óra sétára a kutyámmal, meg én is és párom is fizikai munkát végzünk a mindennapokban, így a mozgás úgy-ahogy megvan.. de azért hiányzik.. régen én pl nagyon sokat tornáztam otthon kazettára, és érzem is sokszor hogy hiányzik.

észrevettem hogy én pl fáradékonyabb lustább vagyok mostanság. vannak női problémáim, egészségügyi gondok, de nem hiszem hogy csak ettől. inkább az egészségtelen életmódtol

na szóval a mi tervünk, amit nagyon erősen elhatárohztunk és szeretnénk hozzákezdni mihamarbb:

étkezés: változatos, reggeli, ebéd, vacsora, de este csak pl saláta, vagy könnyebb leves, gyümölcs, ilyenek.

kevesebb tésztaféle és kenyér sőt igyekszünk max hetente egyszer enni.

édesség is max hetente egyszer.

cigi nincs páromnak, alkohol is kevesebb, pl két üveg sör egy nap, nekem egy pohár bor max, hétvégén picit több de tömény nincs.

mozgás: nekem több séta, esetleg heti egy alkalom futás, egy-két alkalom torna otthon.

páromat nem tudom még rávenni a mozgásra, hiszen 12 órát dolgozik mindennap és sokszor szombaton is, így nem sok kedve van még utána is mozgni. amit meg is értek.

viszont vasárnapoknént megyünk ide-oda, sokat sétálunk ott és ház körüli melókat is akkor csinálgatjuk, szóval azért akkor is mozgunk egy picit :)

na és akkor a hosszú monológom után, milyen tanácsokat, ötleteket tudtok nekünk adni? ami még hasznosabb lehet, esetleg másképp kellene mint ahogyan mi azt gondoljuk?

egyébként nem vagyunk kövérek, nagyon testesek, párom vékony alkatú, de azért kb 5 kg felment rá főleg a tokájára és a hasára a többi vékony.

én 162 magas vagyok és kb 68 kg, szóval nekem is kellene fogyni olyan 6 kg-t szerintem.

tavaly lement 10 kg de vissza is jött gyorsan bár akkor a betegség is közrejátszott.

egyébként nekem inkább a hasam ami problémáasbb és a csípőm.

ja és párom 34 f, én 29 nő vagyok

köszönöjük szépen előre is a válaszokat, segítséget, tanácsokat!


2013. okt. 4. 11:27
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!