Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Most kezdtem el edzeni,...

Most kezdtem el edzeni, milyen tápkiegeket szedjek?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Alig pár hete kezdtem el edzeni, kidolgoztam magamnak egy jó otthoni edzéstervet. Pár hete csinálom, de már érzem a pozitív változást, és később biztosan megyek majd terembe is, de egyelőre inkább nem tenném...

A kérdésem csupán annyi, hogy pontosan miket szedjek? Én első körben egy zsírégetőre gondoltam (mivel most még több rajtam a zsír mint az izom), aztán kreatin és tömegnövelőre. Esetleg egy étrendet tudtok ajánlani, hogy miket érdemes enni, mikor, mennyit...? Ameddig szedem a zsírégetőt, diétázom és edzek ugyan úgy.


Köszönöm a válaszokat előre is!



2013. okt. 8. 10:20
 1/3 anonim válasza:

Szia!


A tápkiegekre fogok most csak kitérni az esetedben.


Első lépésed egy Multivitamin legyen. Hirtelen nagyobb igénybevételnek teszed ki magad, szüksége van az idegrendszerednek a támogatásra. Ez a legfontosabb és ez nem vicc!


Második az esetedben (mivel azt írtad zsíros vagy) egy vegyes kevert fehérjére voksolnék. állati-növényi protein. Ez mehet reggeli mellé, edzés után,de ekkor szénhidráttal keverve és este.


Nem gondolnám, hogy zsírégetővel kellene kezdened, előbb tapasztald meg, hogyan reagál a tested az edzésre. Az esetek többségében már az edzés okozta sokk is elindíthatja a zsírégetést.


Kardiózni kell az többet ér a zsírégetőknél.


Kreatin egy kezdőnél drámai tömegnövekedést és erőszint emelkedést okozhat, ez ráér akkor is ha már az idegrendszered felkészült egy magasabb szintre is, szerintem várj vele pár hónapot.


Vitamin, fehérje, edzés után kiemelten fontos szénhidrátos fehérjeturmix. Ez lehet maltodextrin, Vitargo vagy szőlőcukor, ha tehetősebb vagy akkor ezt kiválthatod Glutaminnal.

2013. okt. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Ment a zöld! : )
2013. okt. 8. 13:31
 3/3 anonim ***** válasza:

Első az étrend, aztán megnézed mi hiányzik belőle esetleg, és azt pótolod kiegészítőkkel. Vitamin alap, fehérje szintén hasznos már a kezdetekkor is, esetleg BCAA vagy glutamin. Zsírégető nem kell, még felesleges.

Ha szálkásítasz, nem biztos, hogy kell az edzés utáni turmixba szénhidrát. Van, aki tesz, van, aki nem, de általában nem.


Konkrét termékek: Myprotein. Adalékmentes, olcsó cuccok kedvezményekkel.

2013. okt. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!